Söylenti: Samsung, Apple’ın İzinden Giderek Şarj Aletini Kutu İçeriğinden Çıkaracak

Aldığı kararlar hem rakipleri hem tüketicilerin bir kısmı tarafından eleştirilere maruz kalsa da Apple’ın hamleleri endüstrinin standardı haline gelmeye devam ediyor.

Apple, çevresel nedenleri öne sürerek bu seneki akıllı telefon modeli iPhone 12 ve yeni Apple Watch’ların kutu içeriğinden şarj cihazlarının çıkarılacağını açıkladı. Karar tepki toplasa da rakipleri kanadından benzer hamleler görmeye başlıyoruz. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ilk önce Apple’ın bu kararıyla alay ederken, gelen son haberlere göre firmanın da şarj aleti ve kulaklığı kutudan çıkaracağı öngörülüyor.

Koreli haber sitesi ChosunBiz tarafından yapılan habere göre Samsung çıkışa hazırlanan akıllı telefonu Galaxy S21’in kutu içeriğinden şarj aleti ve kulaklıkları çıkarmayı planladığını yazdı.

Apple kutu içeriğinden kulaklık ve şarj adaptörünü çıkarmış olsa da telefonun fiyatını geçtiğimiz yılın modeliyle aynı tutarken, USB-A’DAN USB-C’ye şarj kablosunu kutu içeriğinde tutacak. Yani şarj adaptörünüz yoksa, ayrıca satın almanız gerekecek.

Şayet Samsung da benzer bir karar alırsa, güç adaptörü ve kulaklık fiyatını telefonun perakende fiyatında dengelemede kullanarak tolere edilebilir bir satış fiyatı ortaya koyabilir. Benzer hamle yalnızca Samsung tarafından beklenmiyor, Çinli Xiaomi markası da kutu içeriğinde plastik kullanımını %60 oranında azaltacağını açıkladı.

Akıllı telefon pazarının önemli oyuncularından Google bu hafta yaptığı açıklamada 2022 yılına kadar ürettiği tüm donanım parçalarında geri dönüştürülebilir materyal kullanacağını açıkladı. Ancak ne Xiaomi ne de Google şarj adaptörünü kutu içeriğinden çıkarma konusunda bir yorumda bulunmadı.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite