Söylenti: Samsung Telefonları Gelecek Yıl Şarj Cihazları ile Satılmayabilir

Apple’ın iPhone 12 kutu içeriğinden şarj cihazını çıkaracağı söylentileri beraberinde benzer dedikodular Samsung için de yükselmeye başladı.

Yıllar içinde pek çok telefon üreticisi, Apple öncülüğünde kutu içeriğindeki standart aparatlar arasında yer eden kulaklıkları çıkardı. Söylentilere göre kutu içeriğinden eksilecek bir başka aksesuar ise telefon şarj cihazları. İlk olarak Apple’ın iPhone 12 modelinde uygulayacağı söylentileri ile gündeme gelen konu bu kez de Güney Koreli teknoloji devi Samsung kanadında konuşuluyor.

Koreli haber kaynağı ET News’e göre Samsung gelecek yıl satışa sunacağı akıllı telefonların kutu içeriğinden şarj cihazlarını çıkaracak. Böylece firma 5G teknolojisi ile artan maliyete karşılık telefon fiyatında dengelemeye gidecek.

Halihazırda pek çok evde şarj aletinin bulunması, bu kararın alınmasını mantıklı gösteriyor. Ayrıca telefon şarjlarında USB-C ve Lightning kabloları da bir standart halini almış durumda. Telefon fiyatının daha uyguna gelmesi yanı sıra e-atık oluşumunun da önüne geçilen bu hamle tüketiciler tarafından nasıl karşılanacak, merakla bekleniyor.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite