Squid Game Kripto Parası ile Milyon Dolarlık Vurgun!

Netflix’in popüler serisi Squad Game’in adını kullanarak kripto para oluşturan dolandırıcılar, yatırımcılardan 2,1 milyon dolar çalarak ortadan kayboldu.

Popüler Netflix dizisinin adından yola çıkarak oluşturulan SQUID isimli kripto para birimi, kısa sürede ilgi çekerek 2.861 dolarlık değerlemeye ulaştı. Ancak dolandırıcılar yatırımcıların parasını nakite çevirerek ortadan kayboldu. Uzmanlara göre toplamda yatırım miktarı 2 milyon dolara ulaşmıştı.

Dolandırıcıların ortadan kaybolmadan çok daha öncesinde SQUID kripto parasının bir sahtekarlık girişimi olduğunun sinyallerini veriyordu. Gizmodo isimli haber kaynağı kripto para biriminin web sitesinde (yayından kaldırıldı) sayısız yazım hatalarının yer aldığına ve yatırımcıların satın aldıkları SQUID para birimini satamayacakların belirten ibareye dikkat çekti.

Netflix dünya genelinde büyük popülarite yakalayan Squid Game dizisi, distopik kurgusal bir drama olarak izleyicilerle buluştu. Tüm dünyada 111 milyon Netflix hesabı tarafından izlenen dizi, platformun en çok ilgi gören yapımı unvanına kavuşmuştu.

Total
0
Shares
Önceki haber

Enflasyon artarken Türk şirketleri ihracatta nasıl bir strateji izlemeli?

Sonraki haber

Yatırım dünyasında Finfree devrimi

İlginizi çekebilir