Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

Sydney Üniversitesi Covid-19 Sürecinde Eğitimleri Zoom ile Sürdürüyor

Avustralya ve dünyanın dört bir yanında öğrencileri bulunan eğitim kurumu, pandemi sürecinde ortaya çıkan güçlüklere karşın eğitim sürecini Zoom video konferansıyla devam ettirdi.

Covid-19 pandemisi günlük rutinlerden kritik işlerin yapılışına, pek çok süreçte alışkanlıklarımızı yeniden gözden geçirmemize yol açtı. Sosyal mesafe ve karantina önlemleri kapsamında çalışma ve eğitim süreçleri hızla dijitalleşirken, benzeri görüşmemiş zorluklara karşı yeni teknolojik çözümler kullanılmaya başlandı.

Dünyanın dört bir yanında öğrenci, öğretim üyeleri, araştırmacıları ve fakülte ağı bulunan Sydney Üniversitesi eğitim sürecinin sekteye uğramaması ve müfredatın öğrencilere sorunsuz ulaştırılması için bu süreçte video iletişim çözümünü seçti.

Sydney Üniversitesi Müşteri Teknolojileri Direktörü Jordan Catling konuya ilişkin olarak şu sözlere yer verdi:

“Pandemi sürecinde daha önce hiç karşılaşmadığımız türden benzersiz zorluklarla yüzleşiyoruz. Bu süreçte birincil önceliğimiz kaliteli eğitim parolamızı sürdürebildiğimizden emin olmak ve Zoom bu açıdan bize büyük fayda sağladı. Zoom bize kuruluşumuz nerede olursa olsun öğretmeye, öğrenmeye, araştırmaya ve birlikte çalışmaya devam etme esnekliğini sundu.”

Sydney Üniversitesi’nin Zoom kullanımı Covid-19 salgını başlamasıyla birlikte önemli ölçüde arttı. Zoom’un bulut tabanlı, ölçeklenebilen, altyapı değişikliği veya ek yönetim olmadan ihtiyaçları karşılayabilmesi, video konferans servisini üniversite için önemli bir çözüm aracı haline dönüştürdü.

Catling açıklamasına şöyle devam etti:

“Geride bıraktığımız 3 aylık süreçte Zoom kullanımımız 20 katı artmış durumda. Artan kullanım oranı için ek olarak hiçbir şey yapmamıza gerek yoktu. Yoğun kullanımın yönetilebilmesi için hızlı bir şekilde büyümemize veya çalışmasını sürdürmek için Zoom’a odaklanmamız gerekmiyordu. Devam etmekte olan bir sürece rahatlıkla entegre edilebiliyordu.”

Herkesin rahatlıkla uyum sağlayabileceği bir uygulama

Zoom’un kullanım kolaylığı sayesinde öğrenciler, öğretim üyeleri ve yöneticiler rahatlıkla video konferans uygulamasına ayak uydurdular. Arayüzü ile sezgisel ve çok az kullanıcı kılavuzu gerektiren yapısıyla hemen hemen herkesin kullanımına sunulan Zoom, basit ve çabuk kavranabilir olmasıyla görüşmeleri ve işbirliğini toplantının merkezi haline getirebiliyor.

Uzaktan eğitim sürecinde Zoom, eğitim kurumlarına etkin çözümler sunuyor. New York Şehri eğitim kurumları Zoom’un başarıyla geçen 90 günlük güvenlik iyileştirme süreci sonrasında Zoom kullanımına dönüş yapmıştı.

Total
1
Shares
Önceki haber

2020’de Küresel Akıllı Telefon Pazarında Dağıtım Oranı %12 Düşecek

Sonraki haber

Sensormatic’in Yenilenen Web Sitesi MUSE Creative Awards’ta Büyük Ödülün Sahibi Oldu

İlginizi çekebilir