Teksas, Kullanıcıların Sosyal Medya Platformuna Dava Edebilmenin Yolunu Açan Yasayı Yürürlüğe Koydu

Yasaya göre kullanıcılar, günlük aktif 50 milyonu aşkın sosyal medya platformlarında politik görüşlerine bağlı olarak engellendikerini düşünüyorlarsa, mahkeme yoluyla haklarını arayabilecekler.

Amerika Birleşik Devletleri 5. Temyiz Mahkemesi, başka bir mahkemenin geçen yıl yürürlüğe girmesini geçici olarak engellediği  HB20 yasasını yürürlüğe koydu. Eyalet geçtiğimiz yıl Donald Trump’ın da dahil olduğu muhafaz grup ve kişilerin sosyal medyayı kullanmalarının engellenmesinin ardından HB20 yasası üzerinde çalışmıştı. Yasaya göre kullanıcılar, günlük aktif 50 milyonu aşkın sosyal medya platformlarında politik görüşlerine bağlı olarak engellendikerini düşünüyorlarsa, mahkeme yoluyla haklarını arayabilecekler. HB20 yasası sosyal medya platformlarının, kullanıcıların görüşlerine ya da bakış açılarına göre içerikleri kısıtlamasını da yasaklıyor.

NetChoice ve Bilgisayar İletişim Endüstri Derneği gibi ticari endüstri grupları geçtiğimiz yıl yaptığı girişimlerle yasaya karşı bir tedbir kararı almayı başarmıştı. Kuruluşlar HB20 yasasının sosyal medyada nefret söylemi ve yanlış bilginin yayılmasına sebep olacağını öne sürerken web sitelerinin haklarını da gasp edeceği iddiasında bulundu.  

Total
0
Shares
Önceki haber

Acer Aspire 5, yüksek üretkenlik ve verimlilik isteyen kullanıcıların ilk tercihi olacak

Sonraki haber

Redington Türkiye Okta ile her türlü kimliği güvenlik altına alıyor

İlginizi çekebilir

Markalar Influencer’lara Satıştan Pay Veren Affiliate Marketing’i Tercih Ediyor

Markalar ürün ve hizmetlerinin tanıtımının yanı sıra satışını yapmak için ınfluencer marketing’e daha çok yönelirken, Affiliate Marketing yani sosyal medya ünlüsüne satıştan belli bir yüzde “yüzde” verilmesiyle gerçekleşen kampanya en popüler yöntem olma yolunda ilerliyor. Dünyanın 126 ülkesinde sosyal medya ünlüleriyle e-ticaret ve e-ihracat kampanyaları düzenleyen Digital Exchange’in CEO’su Emrah Pamuk, Affiliate marketing yönteminin Türkiye’de de giderek yaygınlaştığını dile getirdi. Pamuk, bu yöntemin hem markalara ürün ve hizmet satışı alanında kazanç sağladığını hem de ınfluencer’ın başarıya odaklanmasını beraberinde getirdiğini söyledi. Pamuk, Affiliate marketing için doğru infulencer’ın seçilmesi, bütçenin yönetilmesi ve kampanya süresinin belirlenmesinin çok önemli olduğunu belirtti.
Devamını oku