Teleperformance “Dünyanın En İyi 25 İş yeri” listesinde yer aldı

Teleperformance, iş yeri kültürü konusunda küresel bir otorite olan Great Place to Work’ün Fortune ile birlikte gerçekleştirdiği “Dünyanın En İyi İş Yerleri 2021” listesine girmeyi başardı. Dünya çapında 19,8 milyon çalışanın sesini temsil eden listeye göre Teleperformance, çalışan deneyimi ve herkes için adil ve eşit iş yeri yaratmasıyla öne çıkıyor.

Teknolojik gücü ve insan odağıyla çok kanallı müşteri deneyimi yönetimi konusunda dünya lideri Teleperformance, iş yeri kültürü konusunda küresel bir otorite olan Great Place to Work’ün Fortune ile birlikte gerçekleştirdiği “Dünyanın En İyi 25 İş Yeri” listesinde yer almayı başardı.

Dünyanın En İyi 25 İş Yeri”, küresel olarak istisnai çalışan deneyimleri, yüksek güvene dayalı ilişkiler ve herkes için adil ve eşit iş yerleri yaratmasıyla öne çıkıyor. Great Place to Work CEO’su Michael C. Bush gerçekleştirdikleri çalışmayı şöyle tanımlıyor: “Dünyanın En İyi İş yerleri’ listesi şimdiye kadar şirket kültürüyle öne çıkan markalara dair ortaya koyulan en kapsamlı ve tutarlı çalışmadır.”

“Geçtiğimiz yıl, dünyanın dört bir yanından 183 binden fazla çalışanımızın katıldığı bağımsız çalışan güven anketinde aldığımız yüksek puanlar 100 farklı milletten oluşan grubumuzun; adalet, kapsayıcılık, eşitlik, güven ve ekip çalışmasına gösterdiği değeri yansıtıyor” diyen Teleperformance Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Daniel Julien sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizi Dünyanın En İyi 25 İş Yerinden biri yapan ve bu olağanüstü takdire layık görülmemizi sağlayan tüm çalışanlarımıza minnettarız. Teleperformance’da her bireye saygı duyuyor, çalışanlarımızın işimize katkılarına değer veriyor ve her gün yarattıkları olumlu etkileşimler için onlara teşekkür ediyoruz.”

Bu ödülle birlikte Teleperformance Türkiye bir yıl içinde altıncı kez çalışanları tarafından en iyi işverenler arasında olduğunu tescilledi. İlk olarak Şubat 2021’de Great Place to Work Enstitüsü’nün ‘Yüksek güven kültürüne sahip, harika iş yeri’ kriterlerini sağlayarak ‘Great Place to Work’ sertifikasını aldı. Ardından, enstitünün, 2021 Mart ayında Great Place to Work sertifikalı şirketler arasından belirlediği Best Workplaces (En İyi İşverenler) listesine girdi. Aynı dönemde dünyanın önde gelen yönetim danışmanlığı şirketi Kincentric’in ‘Kincentric Best Employers 2021’ araştırmasında çalışanlarının değerlendirmesi ile oluşan bağlılık skoru ile de ‘En İyi İşveren’ unvanını elde etti. Akabinde Great Place to Work Enstitüsü’nün “2021’in En İyi Çokuluslu Şirketleri” listesine Türkiye’de sektöründen giren tek şirket olan Teleperformance Türkiye, son olarak bu yıl Eylül ayında “Avrupa’nın en İyi İş Yerleri 2021” listesine sektöründen girmeyi başaran tek şirket oldu.

İnsana verdiğimiz değer, güçlü kurum kültürümüz ve tüm paydaşlarımızla yarattığımız başarı bizim en büyük gururumuz.”

Toplam 83 ülkede 380 bin çalışanıyla faaliyet gösteren, Türkiye’de ise 7 bin 500’den fazla çalışanıyla 20 dilde, 120’den fazla markaya hizmet sunan Teleperformance’ın gücünü teknolojiden odağını insandan aldığını belirten Teleperformance Türkiye CEO’su Tülay Doğrular, “İşimizin merkezine her zaman ‘insanı’ koyuyoruz.İnsanlarla insan için değer yaratmak felsefesiyle, istihdam dünyasında ‘çeşitlilik’ ve ‘kapsayıcılık’ odaklı hareket ediyoruz” diyor. Doğrular, Teleperformance’ın tüm dünyada dikkat çeken ve ödüle değer bulunan çalışana bakışını da şöyle paylaşıyor: “Çalışanlarımıza hem Türkiye’de hem yurt dışında yetkinliklerini geliştirici, onları geleceğin liderlerine dönüştürecek eğitim olanakları sunuyoruz. Her gün eşsiz müşteri deneyimi sunan etkileşim uzmanlarımızın çalışma ortamlarından motivasyonlarına, sağlıklarından sosyal sorumluluk faaliyetlerine kadar bütün dünyada ortak bir bakış açısıyla yüksek standartlarda hareket ediyoruz. Özellikle çalışanlarımızla ortaya koyduğumuz aile ruhu, bizi finansal olarak bir üst noktaya taşırken, alanında dünyanın en iyi otoriteleri tarafından da işveren markası olarak ön plana çıkmamızı sağlıyor. İnsana verdiğimiz değer, güçlü kurum kültürümüz ve tüm paydaşlarımızla yarattığımız başarı bizim en büyük gururumuz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışanlarımız için en büyük değeri yaratmaya ve onlarla birlikte bir aile olarak büyümeye devam edeceğiz.”

Liste: https://www.greatplacetowork.com/worlds-best-workplaces

Total
0
Shares
Önceki haber

Işıklı Toplamayla Operasyonlar Hızlanıyor, Maliyet ve Hata Düşüyor

Sonraki haber

Acer, 3D İçerik Üreticiler için Yeni ConceptD 7 SpatialLabs Edition Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

İlginizi çekebilir