Teleperformance iş birliği ile “Hayal Eden Karınca Derneği”, toplum ve gezegen için çalışmaya devam ediyor

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal sosyal sorumluluk vizyonuyla iş birliği yaptığı Hayal Eden Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) destekleri ile toplum ve gezegenin hayallerini gerçekleştirmek için projelerini sürdürüyor. 4 yıl boyunca eğitimlerine destek vereceği öğrenci sayısını 50’ye çıkaran dernek, kurduğu teknoloji sınıfları ile eğitimde fırsat eşitliğine destek verirken, faaliyet gösterdiği illerde gönüllülerle birlikte oluşturduğu Hayvanları Koruma Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği için çalışıyor.

Teknolojik gücü ve insan odağıyla müşteri deneyimi ve yönetimi konusunda dünya lideri Teleperformance, global çapta 88 ülkede 170’ten fazla pazarda faaliyetleri olan duyarlı bir şirket olarak daha adil bir toplum ve daha sürdürülebilir bir gezegen yaratılmasına katkıda bulunmak üzere sosyal sorumluk projelerine hız kesmeden devam ediyor. Şirketin HAYTAP ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile başlattığı; projelerin kapsam ve faydasının genişletilmesi ile dayanışma gücünün arttırılması amacıyla Hayal Eden Karınca Derneği çatısı altında topladığı ortak çalışmalar ilk meyvelerini vermeye başladı.

“Diğer canlıların da yaşama hakları olduğuna dikkat çekmek istiyoruz”

HAYTAP’la yapılan anlaşmayla, her ay sokak hayvanlarının ihtiyaçları doğrultusunda klinik bakım desteği, mama desteği ya da kulübe desteği sunan Dernek, faaliyet gösterdiği illerde gönüllülerle birlikte oluşturduğu Hayvanları Koruma Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği için çalışmalarına son hız devam ediyor.  Hayal Eden Karınca Derneği ile tüm bu kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) faaliyetlerini bir adım daha ileriye taşıdıklarını ifade eden Teleperformance Türkiye CEO’su Tülay Doğrular, “Başlamış olduğumuz HAYTAP ve TEV ile iş birliklerimiz, paydaşlarımızın ve çalışanlarımızın da katkısıyla büyüyerek devam edecek. Çalışanlarımız sahadaki gönüllülük çalışmalarıyla bilinçlendirme, çevre, hayvanları koruma alanlarında attıkları adımlarla fark yaratacak; değişimi birlikte yaratacağız. Gönüllülerimiz HAYTAP iş birliği ile sokaktaki can dostlarımızın korunmasına yönelik farkındalık etkinlikleri yapmaya başladılar. Diyarbakır, Uşak ve Balıkesir’de sokak hayvanlarının bakım ve mama ihtiyaçları için harekete geçtiler. Bu etkinlikler başta İstanbul olmak üzere diğer illerimizde de yaygınlaşmaya devam edecek. Buradaki amacımız bizim kadar diğer canlıların da yaşama hakları olduğuna dikkat çekmek, ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olmak” dedi.

Teknoloji Sınıfları ile eğitimde fırsat eşitliği yaratılmasına tam destek

Teleperformance, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında hem başlattığı burs programı hem de kurduğu Teknoloji Sınıfları ile eğitimde fırsat eşitliği yaratılması için destek oluyor. Dernek, Antalya, Diyarbakır ve Uşak’ta yer alan üç devlet okuluna Teknoloji Sınıfları kurarak çocukların ve gençlerin bilgiye erişimlerini destekledi, araştırma ve projeler gerçekleştirmeleri için olanak sağladı. Eğitim bursu kapsamında TEV tarafından belirlenen öğrencilerin eğitimlerine 4 yıl boyunca destek vermeye başlandı. İlk yıl 25 öğrenci ile başlayan eğitim bursu programı, yeni tamamlanan eğitim öğretim yılı itibarıyla 50 (25 kız, 25 erkek) öğrenci ile devam ediyor TP Akademi adı altında yer alan hem kişisel gelişim hem kariyer eğitimleriyle, bursiyerlerin yanı sıra tüm TEV bursiyerlerinin gelişimi de düzenli olarak desteklenmeye başladı. İlk olarak Zihnimdeki Silikon Vadisi Girişimcilik, Süper Gücün Yaratıcılık ve Siber Güvenlik Atölyeleri verildi.

“Eğitim, hayvanları koruma ve çevre projeleri ile geleceğimiz için fark yaratmaya devam edeceğiz”

Teleperformance olarak, girişimcilik, yaratıcılık, siber güvenlik gibi gençlerin günümüz dünyasında ihtiyaç duydukları birçok alandaki eğitimleri ve geleceklerine yön verecek ilham veren liderler buluşmalarını TP Akademi çatısı altında gençlere sunmaya devam edeceklerini ifade eden Tülay Doğrular, önümüzdeki dönemde dernek olarak eğitim alanındaki hedeflerini şöyle değerlendirdi: “2022 yılı içinde eğitim, sokak hayvanlarını koruma, çevre ve insani yardım başlıkları altında toplam 9 gönülllü etkinliği gerçekleştirdik. Çalışanlarımızın bu projelerde gönüllü olarak 2.000 saatin üzerinde verdiği destek ile ayni ve maddi bağış/yardım toplandı. Teleperformance, Hayal Eden Karınca Derneği ve TEV iş birliğiyle, önümüzdeki 3 yılda burs verdiğimiz öğrenci sayısının katbekat artmasını hedefliyoruz. Bunun için TP’li gönüllülerimiz Runtalya Maratonu, Nkolay İstanbul Maratonu ve İzmir Maratonu’nda iyilik peşinde koştular. Başlattıkları bu iyilik hareketi ile eğitimde fırsat eşitliği yaratılması için burs fonlarının hayati önem taşıdığına dikkat çektiler, topladıkları bağışlarla burs fonuna yeni öğrencilerin katılmasını sağladılar. Kasım ayında gerçekleştirilecek Nkolay 44. İstanbul Maratonu ile de gönüllülerimizin desteğiyle burs fonuna katkı sağlamaya devam edeceğiz. Burs desteği yanında öğrencilerimizin kendilerini geliştirme imkanlarına da olanak sunan TP Akademi’yi yeni eğitim içerikleri ile geliştireceğiz. Öğrencilerin gerek kişisel gelişimlerine gerekse kariyerlerine olumlu etkilerinin olduğunu düşündüğümüz çok yönlü staj desteğiyle, gençlerimizin burstan da öte mesleki anlamda ihtiyaçlarını karşılamayı daönemsiyor, gelecek hayallerine umut olmayı arzu ediyoruz. Dileğimiz önceliklendirdiğimiz eğitim, hayvanları koruma ve çevre projeleri ile geleceğimiz için fark yaratmaya devam etmek.”

Total
0
Shares
Önceki haber

TurkNet, İnternet Hızında Rakip Tanımıyor!

Sonraki haber

Mikrogrup bilişim altyapısının güvenliğinde Trend Micro’yu seçti

İlginizi çekebilir

YAPAY ZEKÂ, KLAVYE TUŞ SESİNDEN ŞİFRENİZİ ÇÖZÜYOR

Britanyalı uzmanlar, klavye tuşlarına bastığınızda çıkan sesten şifrenizi tahmin eden yapay zekâ geliştirdi. Dizüstü bilgisayarın yanına telefon koyan uzmanlar, her tuştan çıkan benzersiz ses ile yapay zekayı eğittiler. Yapay zekâ her tuştan çıkan benzersiz ses sayesinde %95 doğruluk oranıyla girilen şifreleri çözüyor.
Devamını oku