Teleperformance Türkiye, Yeni Yatırımlarla Büyümeye Devam Ediyor

Dünyanın lider müşteri ve deneyim yönetimi dış kaynak hizmet sağlayıcısı Teleperformance, Türkiye’de yeni lokasyon yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. İstanbul’daki 2 ayrı kampüsü, Uşak, Antalya ve Balıkesir’in ardından Diyarbakır ve İzmir ofislerini de faaliyete geçiren şirketin son bir yılda yarattığı istihdam yüzde 60 arttı.

Anadolu’ya yatırım yapmaya öncelik verdiklerini belirten Teleperformance Türkiye CEO’su Tülay Doğrular, “İşsizliğinin ulaştığı boyutu dikkate alarak, bu sektörde kendini geliştirmek isteyen herkese yeni istihdam fırsatları sunmayı, sosyal ve dijital dönüşümü olumlu yönde etkilemeyi amaçlıyoruz” dedi.

Teknolojik gücü ve insan odağıyla çok kanallı müşteri deneyimi yönetimi konusunda dünya lideri Teleperformance, Türkiye’de müşterilerine en iyi hizmeti sunmak amacıyla yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Şirket, İstanbul, Uşak, Antalya ve Balıkesir’in ardından Diyarbakır ve İzmir lokasyonlarını da hizmete açtı. Şirketin yarattığı istihdam son bir yılda yüzde 60 artarken, toplam etkileşim uzmanı sayısı da 7.000’in üzerine çıktı.

Büyümesini devam ettiren Teleperformance, bu yıl ilk olarak Diyarbakır lokasyonunu devreye aldı ve Türkiye’nin önde gelen markalarına hizmet vermeye başladı. Şirket, Diyarbakır lokasyonunda dünyanın önde gelen kalite sistemleri ve güvenlik standartları doğrultusunda finans, perakende, telekom ve teknoloji elektroniği gibi farklı sektörlerdeki müşterilerine birden çok dilde hizmet sunuyor.

Teleperformance Türkiye CEO’su Tülay Doğrular, Diyarbakır’da istihdam yaratmaktan ve gençlere katkı sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını söylerken, bu kampüsün 1.500 kişiye kadar istihdam yaratabilme kapasitesine sahip olduğunu vurguladı.

Diyarbakır ve İzmir ofislerinde hizmet vermeye başladı

Teleperformance Türkiye CEO’su Tülay Doğrular

YABANCI DİLDEKİ HİZMETLER GENİŞLİYOR

Teleperformance, 83 ülkede dünya çapında birçok ödül kazanmış çok dilli iletişim merkezlerinde, müşterilerine 265 dil ve lehçede eşsiz müşteri deneyimi sunuyor. Şirketin başta Türkçe, Almanca, Felemenkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere Türkiye’de de 20’den fazla farklı dilde hizmet sunabilme kapasitesi bulunuyor.

Teleperformance, Türkiye’de yabancı dilde hizmet yelpazesini genişletmek için bu ay İzmir lokasyonunu da faaliyete geçirdi. İlk etapta uzaktan çalışma modeli ile hizmet vermeye başlayan İzmir lokasyonu, yakın zamanda müşterilerine yerleşik ofisinden de hizmet sunacak. Teleperformance Türkiye CEO’su Tülay Doğrular, “Bütünleşik çok kanallı müşteri deneyiminde yaşanan hızlı büyüme ve değişime paralel olarak biz de tasarladığımız özel iş süreçlerimizle çok dilli hizmet yetkinliğimizi sürekli olarak geliştiriyor, hem insana, hem teknolojiye yatırımlarımızı artırıyoruz” dedi.

YATIRIMDA ÖNCELİĞİMİZ ANADOLU

İşsizliğin önemli boyutlara ulaştığı Türkiye’de bütün çabalarının bu sektörde kendini geliştirmek isteyen herkese yeni istihdam fırsatları sunmak olduğunu belirten Doğrular, “Özellikle Anadolu’daki iletişim merkezleri, bölge için ekonomik değer ve istihdam yaratma, İstanbul’a yönelen göç dalgasının azalmasına doğrudan katkıda bulunma, telekomünikasyondan finansa, perakendeden e-ticarete kadar pek çok farklı sektörü bölgeye taşıma ve bölge halkının bundan yararlanmasını sağlama konusunda düşünülenin de ötesinde önemli ve kalıcı faydalar sağlıyor. Bütün çabamız, gençlerimize yeni istihdam fırsatları sunmak ve bölgedeki sosyal ve dijital dönüşümü de olumlu yönde etkilemektir. Sektöre liderlik eden bir kurum olarak küresel deneyimimizi Diyarbakır ve İzmire’de aktaracağız” diye konuştu.

Total
0
Shares
Önceki haber

Markaların Elindeki Görseller Teknolojiyle Başarılı Video Pazarlamaya Dönüşüyor

Sonraki haber

Ofislere dönen işletmelere WiFi 6 destekli kesintisiz internet deneyimi

İlginizi çekebilir

Hız testlerinde zirvenin sahibi yine TurkNet

Dünya standartlarında internet deneyimini herkes için ulaşılabilir kılma hedefiyle yoluna devam eden TurkNet, Speedtest tarafından hazırlanan 2023 ikinci çeyrek raporuna göre en yüksek indirme hızı sunan internet sağlayıcısı oldu. Yayınlanan rapor, TurkNet'in yüksek indirme hızı ve düşük gecikme süresi ile kullanıcılarına kesintisiz bir internet deneyimi yaşattığını söylüyor.
Devamını oku