Tesla’nın Yeni Şarj İstasyonu V3 Supercharger Günde 1.500 Elektrikli Araba Şarj Edecek

Tesla yeni nesil elektrikli araç şarj istasyonunu Las Vegas’ta faaliyete geçirdi.

Yeni V3 Supercharger istasyonları 250 kilovata kadar destek vererek elektrikli araçlarda şarj etme süresini önemli ölçüde düşürmeyi planlıyor. V3 Supercharger elektrikli araç istasyonlarının ilki geçtiğimiz Mart ayında test amaçlı olarak tanıtılmıştı. Las Vegas’ta faaliyete geçen istasyon “yeni” olarak kabul ediliyor çünkü 39 şarj etme alanına sahip olmasıyla öne çıkıyor. Yeni şarj istasyonu kendi ihtiyaçları için de elektrik üreterek çalışıyor.

İstasyonun faaliyete geçtiği Caesars Entertainment binası, 2025 yılına gelindiğinde karbon emisyon oranını %39 oranında azaltmak.

Şarj istasyonunun sınırlamaları da var. Mesela aynı anda sadece bir Tesla Model 3 Long Range en yüksek hızda şarj olabiliyor. Model 3 Long Range, 250 kilovatlık elektrik şarjıyla 15 dakikada 300 kilometreye yakın mesafe kat edebiliyor. Öte yandan şirketin yeni modelleri Model S ve Model X 200 kilovatta şarj oluyorlar.

Model 3 araçları oldukça revaçta olan Tesla için şarj etme süresinde iyileştirmeye gitmesi kritik öneme sahip. Kimi popüler şarj istasyonlarında bekleme sürelerinin uzaması olası görülüyor. Tesla yapılan iyileştirmelerle 2019 sonunda Supercharger istasyonlarında bugüne oranla 2 katı aracın şarj edilebilir olacağını açıkladı.

Kaynak: TechCrunch

Total
0
Shares
Önceki haber

Sonu “tech” ile Biten Yeni Nesil Teknoloji Terimleri Rehberi

Sonraki haber

İş Dünyasının Veri Hakimiyeti Pentaho ile Artıyor

İlginizi çekebilir

vivo, Y Serisi ile Öğrencilere Avantajlı Telefon Fırsatı Sunuyor

Hükümetin 7 milyon üniversite öğrencisine bir kereye mahsus olmak üzere cep telefonu desteğine dair karar 1 Kasım’da yürürlüğe giriyor. Şık tasarıma, güçlü performansa ve Android güncelleme garantisi ile uzun kullanım ömrüne sahip uygun bütçeli telefon sahibi olmak isteyen gençler, uygulama kapsamında vivo’nun Türkiye’de üretilen Y Serisi’nden kendilerine uygun modeli seçebiliyor. vivo; Y36, Y35, Y22s, Y27, Y17s ve Y16 modelleri ile kullanıcılara seçim yapabilecekleri geniş bir avantajlı akıllı telefon yelpazesi sunuyor.
Devamını oku