Tesla’nın Yeni Şarj İstasyonu V3 Supercharger Günde 1.500 Elektrikli Araba Şarj Edecek

Tesla yeni nesil elektrikli araç şarj istasyonunu Las Vegas’ta faaliyete geçirdi.

Yeni V3 Supercharger istasyonları 250 kilovata kadar destek vererek elektrikli araçlarda şarj etme süresini önemli ölçüde düşürmeyi planlıyor. V3 Supercharger elektrikli araç istasyonlarının ilki geçtiğimiz Mart ayında test amaçlı olarak tanıtılmıştı. Las Vegas’ta faaliyete geçen istasyon “yeni” olarak kabul ediliyor çünkü 39 şarj etme alanına sahip olmasıyla öne çıkıyor. Yeni şarj istasyonu kendi ihtiyaçları için de elektrik üreterek çalışıyor.

İstasyonun faaliyete geçtiği Caesars Entertainment binası, 2025 yılına gelindiğinde karbon emisyon oranını %39 oranında azaltmak.

Şarj istasyonunun sınırlamaları da var. Mesela aynı anda sadece bir Tesla Model 3 Long Range en yüksek hızda şarj olabiliyor. Model 3 Long Range, 250 kilovatlık elektrik şarjıyla 15 dakikada 300 kilometreye yakın mesafe kat edebiliyor. Öte yandan şirketin yeni modelleri Model S ve Model X 200 kilovatta şarj oluyorlar.

Model 3 araçları oldukça revaçta olan Tesla için şarj etme süresinde iyileştirmeye gitmesi kritik öneme sahip. Kimi popüler şarj istasyonlarında bekleme sürelerinin uzaması olası görülüyor. Tesla yapılan iyileştirmelerle 2019 sonunda Supercharger istasyonlarında bugüne oranla 2 katı aracın şarj edilebilir olacağını açıkladı.

Kaynak: TechCrunch

Total
0
Shares
Önceki haber

Sonu “tech” ile Biten Yeni Nesil Teknoloji Terimleri Rehberi

Sonraki haber

İş Dünyasının Veri Hakimiyeti Pentaho ile Artıyor

İlginizi çekebilir

Setrow İzmir Ofisi ile Müşteriye Özel Dijital Hizmetleri Ege’ye Taşıdı

Entegre dijital pazarlama alanının lider kuruluşu Setrow, beşinci ofis yatırımını İzmir’de gerçekleştirdi. Setrow’un yeni ofisi birçok ulusal ve uluslararası kuruluşun Ar-Ge ile inovasyon merkezinin de yer aldığı İzQ’da açıldı. Web & SEO Optimizer, arama motoru ve Push – SMS Marketing gibi araçlarıyla turizm, zincir restoran ve e-ticaret sitelerinin ekonomik başarısında yanlarında olmak istediklerini belirten Setrow Yönetici Ortağı Turgut Taneli, “Türkiye’nin turizm ve e-ticaret hedeflerine ulaşması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Setrow Satış Müdürü Tolga Kılıç ise Setrow’un Web & SEO Optimizer çözümüyle şirketlerin başarıya ulaşmasında yanlarında olacaklarını dile getirdi.
Devamını oku