TikTok 5.Çeyrekte de AppStore’un Bir Numarası

Hakkında pek çok tartışmanın yaşandığı TikTok uygulaması, yasaklanma ve cezalara rağmen yükselişini sürdürüyor.

Çocuk mahremiyeti kanununu ihlal ettiği gerekçesiyle Amerika Federal Ticaret Komisyonu tarafından 5,7 milyon dolar cezaya çarptırılan ve 13 yaş altı çocukların kullanımına yasaklanan TikTok uygulaması popülaritesini devam ettiriyor.

App Store’da beşinci çeyrekte de en çok indirilen uygulama olan TikTok, Sensor Tower tarafından yayınlanan rapora göre, 2019’un ilk çeyreğinde 33 milyondan fazla indirme gördü. TikTok’un ardından YouTube, Instagram, WhatsApp ve Messenger bu sırayı takip ediyor.

AppStore’da popülaritesini gün geçtikçe arttıran TikTok, Android platformunda liderliği, geride bıraktığımız çeyrekte toplamda 199 milyon indirmeye ulaşmış olan WhatsApp’a bırakmış durumda. TikTok, Android platformunda Messenger uygulaması ardından üçüncü en popüler uygulama olarak görülüyor.

Bu çeyrekte popülaritesini arttırmış olan TikTok için önümüzdeki dönem pek de parlak görünmüyor. Zira uygulama geçtiğimiz nisan ayında içerdiği illegal görüntüler sebebiyle Hindistan’da yasaklanmıştı. Bu yasak 1 ay sonra kaldırılmış olsa da, geçen yasaklı sürecin uygulamayı 15 milyon indirmeden alıkoyduğu belirtiliyor.

2019 ilk çeyreğinin en dikkat çekici yükselişini ise Google Play’de çeyrekten çeyreğe %291’lik bir büyüme sağlayan ve toplamda 29 milyonluk indirme rakamına ulaşan YouTube Kids oldu.

Kaynak: TechCrunch

Total
1
Shares
Önceki haber

Akıllı Şehirler Akıllı Yönetim İstiyor

Sonraki haber

Amazon, Deliveroo’ya 575 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

İlginizi çekebilir