TikTok İngiliz Yetkililerce İnceleme Altına Alındı

Amerika’nın çocukların gizlilik kanunu çiğnemesinden ötürü TikTok’a 5,7 milyon dolar ceza kesmesinin ardından İngiliz yetkililer uygulamayı inceleme altına aldı.

İngiltere meclisi popüler uygulama TikTok’un çocukların veri ve güvenliğini nasıl koruduğuna dair özel bir soruşturma başlattı. Yetkililer uygulamanın nasıl veri topladığını ve açık mesajlaşma sisteminin nasıl işlediğini mercek altına alacak.

Daha önce Muscal.ly olarak bilinen uygulama Amerika Ticaret Komisyonu tarafından soruşturma altına alınmış ve Çocukların Çevrimiçi Gizlilik Koruma Yasası çerçevesinde 5,7 milyon dolar cezaya çarptırılmıştı.  Uygulama ebeveyn izni olmaksızın 13 yaş altı kullanıcıların isimlerini, e-posta adreslerini ve diğer bilgilerini kayıt altına aldığı için cezaya almış ve 13 yaş altı çocukların uygulamaya resim ve video göndermesini engellemek için filtreleme sistemi zorunlu kılınmıştı.

TikTok, 75 milyar dolar değerlemeye sahip Çinli girişimci ByteDance’a ait. Yaşanan gelişmeye dair bir açıklamada bulunan ByteDance ürünlerin daha verimli olabilmesi için veri topladıklarını, veri koruma ilkelerinin TikTok için öncelikli olduğunu dile getirdi.

Total
0
Shares
Önceki haber

HONOR 8S Türkiye’de Ön Siparişe Açıldı

Sonraki haber

Kahvegibikahve,4.8 milyon TL Değerleme ile İkinci Yatırımını Aldı

İlginizi çekebilir

Anker’den Başucu Ürünü: Soundcare Wakey

Anker’in yeni Soundcore Wakey ürünü dört işlevi bir arada sunarak yatağınızın başucunda yer almaya aday oluyor. Çalar saat, BT hoparlör, kablosuz hızlı şarj adaptörü ve FM radyo fonksiyonlarını bir arada sunan Anker Soundcare Wakey, şık görünümü ve işlevsel yapı-sıyla hayatı kolaylaştıran bir ürün olarak öne çıkıyor.
Devamını oku

Uç Nokta Tespit ve Müdahale (EDR) kategorisinin lideri Trend Micro oldu

Trend Micro, Forrester’ın yürüttüğü çalışmada Uç Nokta Tespit ve Müdahale (EDR) kategorisinde lider olarak belirlendiğini açıkladı. Bu, Trend Micro'nun müşteri odaklılığı, inovasyonlar ve uç nokta güvenliğine olan bağlılığını ve sektörün önde gelen oyuncularından biri olduğunu göstermesi açısından büyük önem taşıyor.
Devamını oku