TikTok’un Geliştiricileri Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

ByteDance eğlence uygulamasının ötesine geçerek şansını akıllı telefon pazarında denemek istiyor.

Reuters tarafından yapılan habere göre TikTok’un da sahibi olan ByteDance kendi akıllı telefonunu geliştirmek için kolları sıvadı.

Çinli ekonomi haber sitesi Caijing ise akıllı telefon çalışmalarının 7 aydır sürdürüldüğünü ve eğlence uygulaması pazarının ötesine geçmek için böyle bir çalışmaya gidildiğini açıkladı. Akıllı telefon, Çin’in telefon geliştiricileri arasında küçük bir rol oynayan Smartisan isimli firma ile ortaklaşa geliştiriliyor.

ByteDance’ın akıllı telefon geliştirme kararı akıllarda soru işaretleri oluşmasına da sebep oldu. Şayet firma gençleri hedef alacak bir fiyat ile pazara girmek isterse, oldukça düşük kar marjı elde edebilecekleri sıkı bir rekabetin yaşandığı bir yarışa dahil olmuş olacak.

Sosyal medya ve telefon üreticisi ortaklığı nadir görülen işlerden birisi. Daha önce HTC ve Facebook ortaklığında HTC’nin Facebook kullanımına odaklı ilk Android telefonu üretilmiş ve telefon pazarda büyük bir başarısızlığa uğramıştı.

Analistler ve teknoloji basını ByteDance’ın akıllı telefon geliştirme işini kumar olarak yorumluyor. Şayet firma başarısız olursa dışa dönük Çin teknolojisi sayesinde yükselen ününe zarar vermiş olacak. Öte yandan başarılı olursa, mevcut iş alanının ötesine geçerek yeni müşterilerle buluşma şansı yakalayacak.

Total
0
Shares
Önceki haber

Anker’den Başucu Ürünü: Soundcare Wakey

Sonraki haber

ABD’nin En Büyük Bankalarından Capital One’ın 100 Milyondan Fazla Müşteri Verisi Çalındı

İlginizi çekebilir