Toyota 2020 Olimpiyatlarında Robot Taksi Seferleri Düzenleyecek

Toyota 2020 olimpiyatları sırasında sürücüsüz arabası ile taksi hizmeti verecek.

Dünyanın en büyük otomobil firmalarından birisi olan Toyota daha önce sürücüsüz araçlar ile ilgili bilgi paylaşmış olsa da çalışır halde görme fırsatı elde etmemiştik. Tokyo’da gerçekleştirilecek 2020 Yaz Olimpiyatlarında bu durum değişecek.  

Toyota olimpiyatlar sırasında Tokyo bölgesinde “SAE Level-4” otomatik araçları ile kısa bir süreliğine hizmet vereceğini duyurdu. (SAE’nin açılımı Otomobil Mühendisleri Topluluğu iken Level 4 otomatik araçlara verilen kod olarak geçiyor. Level 4 araçlar belli hava şartları ve coğrafi konumlarda bile sürüş gerçekleştirebilen sürücüsüz araçlar için kullanılıyor)  

Toyota Level 4 araçlar ile hizmet vereceğini söylese de bu araçlar tamamen sürücüsüz olarak sokaklara çıkmayacak. Japonya kanunlarına göre araç içerisinde acil durumlarda müdahele edecek bir sürücü bulunması zorunlu. Ayrıca aracı analiz edip performansını inceleyecek bir teknisyen de araç içerisinde olacak.  

Toyota’nın sürücüsüz araçları Temmuz ile Eylül arasında hizmet verecek. Gidebilecekleri alanlar da sınırlandırılmış durumda. Yalnızca Tokyo’nun kalabalık bir bölgesi olan Odaiba’da hareket edecekler. “Odaiba kalabalık bir yaya ve araç trafiğine sahip olması, yolların birçok farklı istikamete yayılması, uzun cam binalara sahip olması gibi zorlayıcı özelliklere sahip. Bu da aracımızın otomatik sürüş teknolojisini sergilemek için mükemmel bir bölge olduğunu gösteriyor.”  

Toyota’nın sürücüsüz araçlarında yolculuk yapmak isteyen kişiler, Toyota web sayfasına giriş yapıp, gönüllü olmak için bir form doldurmak zorunda. Daha sonra bu formlar arasından seçilenler, sürücüsüz araç tecrübesini yaşama fırsatı elde edecek. 

Total
16
Shares
Önceki haber

OmniVision Dünyanın En Küçük Kamerası İle Bir Rekora İmza Attı

Sonraki haber

Akıllı Şehir Çözümlerinde Dünya Ne Durumda?

İlginizi çekebilir

İyi Yatırımı Bulmak, Müzik Keşfetmek Kadar Kolaylaşıyor

Tüm yatırım sürecini tek bir uygulamada sunan, kullanıcının kendi başına yatırım kararı verebilmesini sağlayan yeni nesil yatırım platformu Finfree, Premium Özellikleri duyurdu. Finfree Premium sayesinde artık yatırım bulma ve yatırımı değerlendirme süresi birkaç dakikaya düşüyor. Finfree, 4 ayda 50 binin üzerinde kullanıcı sayısına ulaşarak Türkiye’nin en çok indirilen Finans uygulamaları sıralamasına girdi. Yeni neslin önündeki bilgi, finansal veri ve dijital bariyerleri ortadan kaldırmak vizyonuyla yola çıkan platform, Premium özellikleriyle yeni yatırımları keşfetme, yorumlama ve takip edebilme fırsatı sunuyor.
Devamını oku

Adform, ID Fusion ile oyun sektörünün yükselişine katkı sağlıyor

Çerez kullanımı ve gizlilik düzenlemelerindeki değişiklikler, oyun şirketlerinin dönüşüm oranlarını artırmak için etkili reklam stratejileri oluşturmalarını zorlaştırıyor. Yenilikçi bir reklam teknolojileri ile alanında öncü olan Adform, ID Fusion teknolojisi ile oyun şirketlerinin dönüşüm hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor.
Devamını oku

Rusya’nın Ukrayna İşgalinden Sonra Turizm Sektöründeki Dijital Pazarlama Savaşlarına Ne Kadar Hazırsınız?

Türkiye’ye en çok turist gönderen Rusya ile üçüncü sırasındaki Ukrayna arasındaki savaş Türk turizmini derinden etkileyecek. Alternatif pazar arayışlarını sürdüren sektörün, salgın nedeniyle yapılamayan turizm fuarlarından olumsuz etkilendi. Digital Exchange’in turizm marketing konusundaki uzman ekibi, sektöre hayat verecek önerilerini sıraladı. Buna göre doğru Influencer’lar ile sosyal medyada yapılacak ‘Arkadaşını Türkiye’ye Getir’ kampanyası sektörü canlandıracak. Digital Exchange’in CEO’su Emrah Pamuk, “4.5 milyar insanın olduğu sosyal medyada, turisti Türkiye’ye yönlendirecek bir Influencer ordusu hazır bekliyor. Bizim de ülke olarak turizm konusunda tanıtım savaşı yapmamız gerekiyor” dedi.
Devamını oku