TurkNet, İnternet Hızında Rakip Tanımıyor!

İnternet servis sağlayıcıların hızlarının ölçüldüğü Speedtest 2022 yılı 2. çeyrek (nisan-mayıs-haziran) sonuçlarına göre TurkNet, internet hızı liderliğini sürdürdü. Araştırma 2021’in 3. ve 4. çeyreğinde olduğu gibi 2022’nin ilk ve ikinci çeyreğinde de Türkiye’de internet hızında TurkNet’in zirvede yer aldığını ortaya koydu. TurkNet indirme hızı, gecikme verileri ve tutarlılık skorunda tüm rakiplerini geride bırakarak birinci oldu.

Türkiye’de internet sağlayıcılarının hızları teknoloji dünyasını meşgul eden konuların başında gelmeyi sürdürüyor. Bu alanda hız ölçümü yapan Speedtest’in Nisan-Mayıs-Haziran 2022’nin 2.çeyrek sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Türkiye’deki kullanıcıların yaptığı hız testlerinde ortalama download (indirme) hızı 29,40 Mbps, ortalama upload (yükleme) hızı 5,73 Mbps ve ortalama gecikme hızı 9 ms olarak ölçüldü. Türkiye, ortalama indirme hızıyla dünyada 103. sırada yer alıyor.

En İyi Bağlantıyı TurkNet Sağlıyor

Türkiye’deki araştırmada 2021’in 3.ve 4. çeyreği ile 2022’nin Ocak-Şubat-Mart döneminde olduğu gibi TurkNet, yılın 2. çeyrek döneminde de internet hızında ilk sıradaki internet servis sağlayıcısı oldu. İndirme (download), gecikme (ping) ve tutarlılık verilerinde en iyi bağlantıyı TurkNet kullanıcıları elde etti. TurkNet 49,46 Mbps ortalama indirme hızıyla birinciliği elde etti. TurkNet’i 39,80 Mbps ile Türksat Kablo takip ederken, Turkcell 35.30 Mbps, Vodafone 24.25 Mbps, Türk Telekom 21,61 Mbps indirme hızına ulaştı.

Gecikme Verilerinde de Lider

Yapılan araştırmada gecikme verileri de ortaya kondu. Buna göre gecikme verilerinde TurkNet 7 ms ile en iyi değeri sunarken Türk Telekom 9, Turkcell 10, Türksat Kablo 10 ve Vodafone 21 ms olarak ölçüldü. Araştırmaların ortaya koyduğu verilere göre TurkNet kullanıcıları, ülke ortalamasından 20 Mbps daha yüksek indirme hızı elde etti.

En İyi Sonuç TurkNet Kullanıcılarının

SpeedTest raporlarındaki Consistency Score, testlerin yüzde kaçında en az 25 Mbps download ve 3 Mbps upload hızı elde edildiğini ifade ediyor. TurkNet kullanıcılarının yüzde 77,2’si en az 25 Mbps download ve 3 Mbps upload hızı elde ederek en iyi sonucu elde etti. TurkNet’i 59.9 ile Turksat Kablo, 59.5 ile Turkcell, 49.1 ile Vodafone ve 42.6 ile Türk Telekom takip etti. Şehirlere göre kıyaslamada ortalama indirme ve yükleme hızının en yüksek olduğu şehir İstanbul oldu. Gecikmede ise İstanbul ve Bursa 8 ms değer ile birinciliği paylaştı.

ONAYLAMIYORUM Diyerek Ezber Bozuyoruz

SpeedTest sonuçlarını değerlendiren TurkNet CEO’su Cem Çelebiler, şu ifadeleri kullandı:  “Bugün TurkNet olarak karmaşık tarifeler, düşük kotalı paketler, cayma bedeli, düşük internet hızı ya da taahhüt gibi internet kullanıcılarını mağdur eden durumların altını çizmek ve tüketicinin sesini sektöre duyurmak için ONAYLAMIYORUM kampanyasını başlattık. İnternet kullanıcılarına dünya standartlarındaki Gigabit hızlarda, kaliteli ve özgür bir internet deneyimi sağlamak için aralıksız yatırım yapıyoruz. Bu kampanyayla sabit internette tüketiciyi bloke eden, üretimi ve eğitimi yavaşlatan sektörel problemlerin altını çiziyoruz. Yeni reklam kampanyamızın, kullanıcı deneyimi ve ihtiyaçları için gerçek bir ses olacağına inanıyoruz. Tüm internet kullanıcılarına #ÖzgürlüğeGeçişYapın çağrısı yapıyoruz. TurkNet olarak, kotasız, taahhütsüz ve hızlı internet sunuyoruz. Amacımız, tüm internet kullanıcılarına dünya standartlarında, 1.000 Mbps’ye kadar eşit indirme ve yükleme hızında, kaliteli bir internet deneyimi sunabilmek, sektörde ‘ezber bozan’ marka olarak üniversite ve teknoparklardan başlayarak GigaFiber altyapımızı her gün genişletiyoruz.” Kaynak: Türkiye’nin Mobil ve Geniş Bant İnternet Hızları – Speedtest Global Index

Total
0
Shares
Önceki haber

Papara Black Card’lar şimdi çevreci   

Sonraki haber

Teleperformance iş birliği ile “Hayal Eden Karınca Derneği”, toplum ve gezegen için çalışmaya devam ediyor

İlginizi çekebilir

Türkiye’nin İlk Yerli ve Milli 3D Yazıcı Üreticisi Zaxe 8 milyon TL’lik Yatırım Aldı

En son teknolojilerle üretilen yenilikçi ürünleriyle 3D yazıcı alanında Türkiye’nin lider şirketi Zaxe, aralarında KVK, Nevzat Aydın ve Muzaffer Akpınar’ın bulunduğu bir grup yatırımcıdan 8 milyon TL yatırım aldı. Alınan bu yatırımla eğitim ve sanayi sektöründe lider konumda kullanılan Zaxe 3D yazıcılarının geliştirilmesi ve 2 senedir Ar-Ge çalışmalarını tamamladıkları bireysel kullanıcılara yönelik yeni 3D yazıcı modellerinin Türkiye ve dünya pazarına sunulmasını hedefleniyor.
Devamını oku