KRAKOW, POLAND - 2018/10/29: In this photo illustration, the Twitter logo is seen displayed on an android mobile phone. (Photo Illustration by Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Twitter, Gönderilerinize Kimlerin Yanıt Verebileceğini Sınırlayan Özelliği Test Ediyor

Bu yeni özellik ile gönderilerinize kimlerin cevap verebileceğini ayarlayabilmek mümkün hale gelecek.

Sosyal medya platformu Twitter, gönderilere gelen cevapları sınırlandırma özelliğini test etmeye başladığını açıkladı. Facebook’un “gönderi görüntüle” özelliğine benzer bu yeni sistemde gönderi ekranında yer alan küçük eldiven simgesine tıklayarak kullanıcılar kimlerin gönderiye cevap verebileceğini seçebilecek.

Seçenekler arasında herkes, takip eden kişiler ya da sadece bahsedilen kişiler yer alacak. Bu seçeneklerden birini seçtiğinizde, gönderi, yanıt vermeye uygun olmayan kişilerde gri renkte gözükecek.

Şu an için test aşamasında olan ve sadece belli bir grup tarafından kullanılabilen özelliğin ilerde herkese açılıp açılmayacağı netleşmiş değil. Twitter kanadı ise gönderilere cevap vermeyi sınırlama özelliğinin konuşma başlatan kişilere daha fazla yetki verme adına atılmış bir adım olduğunu belirtiyor.

Twitter’ın gönderilerin herkese açık olması ve Twitter kullanan herhangi bir kişinin gönderiye cevap verebiliyor oluşu her zaman için verimli bir diyaloğun kurulmasını sağlamayabiliyor. Konudan alakasız yorumlar, kötü niyetli tepkilerle uğraşmak istemeyen Twitter hesapları ise bugüne değin hesaplarını gizli olarak kullanma yoluna başvuruyorlardı.

Twitter’da son yıllarda artan kötü amaçlı kullanıma karşı gelen özellikler arasında çekici bir noktada duran bu özellik için gelen tepkilerse karışık.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite