Twitter Güvenlik İçin Verilen Bilgileri Yanlışlıkla Reklam İçin Kullandı

Twitter, kullanıcılarının güvenlik önlemi olarak verdiği telefon numarası ve e-posta adreslerini reklam için kullanmış olabileceğini açıkladı.

İnternet ortamında sahip olduğunuz bir hesabı daha güvenli hale getirmek için telefon numaranızı veya e-posta adresinizi verdiğinizde, bunun reklam amacıyla kullanılamayacağı belirtilir. Twitter ise, güvenlik amacıyla verilen bu bilgileri “yanlışlıkla” reklam verenlere iletmiş olabildiğini açıkladı.

Twitter’ın resmi blog sayfasında yayınlanan yazıda, sistemde kaynaklanan bir hata yüzünden, listelerin iletildiği belirtiliyor. “Hesap güvenliği amacıyla verdiğiniz telefon numarası ve e-posta adreslerinin yanlışlıkla reklam amacı ile kullanıldığını keşfettik. Bu bilgiler Kişiselleştirilmiş Hedef Kitleler ve Partner Hedef Kitleler programlarında paylaşıldı.”

Twitter’ın yaptığı açıklamada, kaç kullanıcısının bilgilerini paylaştığını söylemese de sorunun 17 Eylül itibariyle çözüldüğünü belirtiyor. Bu bilginin başka firmalarla paylaşılmadığını, yalnızca şirket içindeki “hedefe yönelik reklam” bölümü ile paylaşıldığını da belirtiyorlar. “Bu bir hataydı ve özür diliyoruz. Bir daha böyle bir şey gerçekleşmemesi için gerekli adımları atmaya başladık.”

Total
0
Shares
Önceki haber

Playstation 5 Hakkında Yeni Bilgiler Var

Sonraki haber

Micro Focus, Global Başarı Hikâyeleri Çıkarmaya Odaklandı

İlginizi çekebilir