Twitter Kullanıcılara Daha Fazla Kontrol Sunan Yeni Bir Özelliği Duyurdu

Twitter siber zorbalara ve saldırgan mesajlara karşı yeni bir önlem seçeneği getiriyor. Twitter üzerine attığınız mesajlara kimlerin yorum yapabileceğini seçme şansınız olacak.

Twitter üzerinde tanımadığınız kişilerden gelen rahatsız edici cevaplara karşı alınabilecek en iyi önlem, hesabınızı kilitli hale getirip, sadece sizi takip eden kişilerin mesajlarınızı görmesini sağlamak. Fakat hem açık bir hesap sahibi olup hem de attığınız tweetlere gelen saldırgan mesajlardan kurtulmak istiyorsanız, Twitter’ın iyi haberleri var.

CES 2020 etkinliğinde bir konuşma yapan Twitter ürün müdürü Suzanne Xie, bu yıl içerisinde sosyal medya platformunda bazı değişiklikler gerçekleşeceğini duyurdu. Bundan böyle attığınız tweetlere kimlerin cevap verebileceğini seçme şansınız olacak.

Xie tarafından açıklanan yeni özellik sayesinde, attığınız tweetlere kimlerin cevap verebileceğini kısıtlama şansına sahip olacaksınız. Attığınız tweete gelecek cevapları kimlerin atabileceğine dair dört farklı seçenek olacak. 

  • Herkes cevap verebilir
  • Yalnızca takip ettiğiniz ya da tweet içerisinde bahsettiğiniz kişiler cevap verebilir
  • Yalnızca tweet içerisinde bahsettiğiniz kişi cevap verebilirim
  • Hiç kimse cevap veremez

Yeni seçenekler tanımadığınız kişilerden gelen saldırgan cevapların önüne geçecek gibi gözüken yeni seçenekler, birçok kullanıcı tarafından memnuniyet ile karşılanıyor. Ünlülerin cevap verilemeyecek tweetler atacağı tahmin edilirken, politikacıların bu özelliği kullanarak sahte bilgiler yaymasının önüne nasıl geçileceği de merak ediliyor.

Xie sahte bilgilerin cevap verilemeyen tweetler aracılığı ile yayılması konusunda yapabilecekleri şeyleri araştırdıklarını söylüyor. Şu an için mesajların “alıntılı retweet” özelliği ile paylaşılabilmesi seçeneği düşünülse de, bunun daha kötü bir etki yaratması ihtimali göz önünde bulunduruluyor. Normal şartlarda mesajlara gelen cevapları yalnızca takipçiler görebilse de, alıntı yapıldığında tüm takipçilerin görebilmes,, istenen etkinin tam tersinin oluşmasına sebep olabilir. 

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite