Twitter Tarihinin En Büyük Güvenlik Krizinde Ünlülerin Hesapları Ele Geçirildi

Bitcoin dolandırıcıları aralarında Apple, Elon Musk, Barack Obama ve Kanye West gibi isimlerin bulunduğu onaylı Twitter hesaplarını ele geçirerek Bitcoin talebinde bulundu.

Ünlü kişiler ve dev şirketlere ait resmi Twitter hesapları eş zamanlı düzenlenen bir siber saldırı ile ele geçirildi. Siber saldırganlar ele geçirdikleri hesaplar üzerinden yayınladıkları mesajlarda bir bitcoin cüzdanı bilgisi paylaşarak para talebinde bulundu. Güvenilir hesaplardan gelen talebe karşılık bazı kişilerin, gerçek zamanlı takip edilebilen bitcoin cüzdanına para gönderiminde bulunduğu tespit edildi.

Ünlü Twitter hesapları ile Bitcoin sahteciliği yapıldı

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre siber saldırı ele geçirilen Twitter Yönetim Paneli aracılığıyla gerçekleştirilmiş. Saldırıya maruz kalan hesaplar arasında Teknoloji devi Apple’ın resmi hesabından ünlü müzisyen Kanye West’e, ABD’li siyasetçi Joe Biden’den Amazon CEO’su Jeff Bezos’a çok önemli kişi ve kurumlara ait hesaplar yer alıyor. Bitcoin dolandırıcıları erişim sağladıkları hesaplar üzerinden gönderdikleri mesajla takipçileri tuzağa çekmeye çalıştı: “Covid-19 nedeniyle size destekte bulunmak istiyorum. 30 dakika süre boyunca belirttiğim Bitcoin cüzdanına para gönderenlere, karşılık olarak 2 katı Bitcoin yollayacağım”

Hesapların kullanımını askıya alan ve  gönderi paylaşımını bir müddet engelleyen Twitter yetkilileri ise üzgün olduklarını belirterek saldırının nasıl ve kimlerce yapıldığını anlamak için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite