Twitter Yenilenen Tasarımı ve Yeni Renk Temalarıyla Yayına Geçiyor

Popüler sosyal medya platformu Twitter yeni tasarımıyla daha hızlı ve stabil bir kullanım deneyimi vadediyor.

Uzun süredir konuşulan Twitter’ın yeni tasarımı nihayet yayına alındı. Gönderilerin daha rahat takip edilmesini mümkün hale getirecek olan yeni tasarım için güncelleme mobil platformlarda yayınlanmış durumda.

Tasarımsal olarak daha sade bir görünüme kavuşan sosyal medya platformu işlevsel olarak da yeni yetenekler kazanmış durumda. Eklenen yeni yan bar hesaplar arasında rahatlıkla geçiş yapmayı kolaylaştıracak. Geliştirmenin yaşandığı bir diğer alan ise direkt mesajlar. Direkt mesajlar artık daha büyük alanda görüntülenecek, aynı ekranda birden çok diyalog takip edilebilir olacak. Yapılan güncellemeyle birlikte 2 farklı karanlık modu seçeneğine kavuşan Twitter yeni tema ve renk seçeneklerine de sahip olacak.

Tasarım değişikliğinde hedef daha hızlı ve verimli bir sosyal medya platformu oluşturmak olurken öte yandan mobil kullanıcılarına masaüstü rahatlığını yaşatmak istenmiş. Örneğin tablet kullanıcıları artık masaüstü kullanıcıların kullandığı aynı klavye kısa yollarını kullanabilecek.

Twitter yaptığı açıklamada gelen onbinlerce geri dönüşten yola çıkarak yeni tasarıma şekil verdiklerini belirtiyor. Henüz masaüstü veya mobil uygulamanızda yeni tasarımı göremeyebilirsiniz. Twitter yeni tasarıma geçişi kademe kademe gerçekleştiriyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Dijitalleşmeyen Yurtlar Öğrenci Kaybediyor!

Sonraki haber

Global Yazılım Devi Açıkladı: “Türkiye Dijital Dönüşüme Öncülük Edecek!”

İlginizi çekebilir

Güvenlik Amaçlı Video İzleme Çözümlerinde 7 Güçlü Trend

Güvenliğe yönelik tehditler her geçen gün artarken özellikle video izleme teknolojilerinin güvenliği sağlamadaki rolü de giderek kritikleşiyor. Video izleme çözümlerinin yeni teknolojiler ile akıllanması sonucu güvenlikte etkisini hissettiğimiz 7 güçlü video izleme trendi öne çıktı. Yapay zeka, IoT, veri analizi, bulut hizmetler ve siber güvenlik güvenliğin sağlanmasında video izleme teknolojilerinin etkinliğini katlayacak.
Devamını oku