Uber Düşük Reytinge Sahip Yolcularıyla Bağlarını Koparacak

Yolculuğu daha güvenli, sürücü ve yolcu iletişimini daha saygılı hale getirmeyi amaçlayan Uber, düşük yorumlar almış yolcuları platformdan uzaklaştıracak.

Araç çağırma servisi Uber, düşük puanlamaya sahip yolcuları platformdan uzaklaştırma uygulamasını faaliyete geçirdi. Halihazırda sürücüler için geçerli olan bu uygulamada şayet sürücü veya yolcu, aldıkları derecelendirme ile ortalamanın altına düşerlerse, sistemden uzaklaştırılacaklar. Uzaklaştırma herhangi bir şekilde Uber platformundan yararlanamayacakları anlamına geliyor.

Uber sözcüsü bu uygulamadan çok az bir yolcu topluluğunun etkileneceğini dile getirdi. Zira uygulamadan uzaklaştırılma riskinin artmasına karşılık yolcu veya sürücülere uyarıda bulunulacak, derecesini nasıl yükseltebileceği konusunda rehberlik edilecek. Uber profillerinin hemen altında yer alan derecelerdirmeye tıkladığınızda, Uber’in bu konudaki politikasına da erişim sağlamış oluyorsunuz. Buradan her yolculuğunuzda nasıl 5 yıldız alabileceğinize dair tüyolara erişebilirsiniz.

Daha önce Avustralya, Yeni Zelanda ve Hindistan’da faaliyette olan uygulama yayınlanan son güncelleme ile şu an Amerika ve Kanada’da da başlamış durumda.

Uber, araç çağırma ve yemek sipariş etme servislerinde uyulması gereken topluluk kurallarının gözden kaçmaması için uygulama içinde tüm bir ekrana yansıyacak mesajlar yayınlıyor. Yolcuların Uber’den uzaklaştırılma sebepleri arasında sürücüye kötü davranış, araç içinde çöp bırakma, kaba ve agresif bir dil kullanma, sürücünün hızına veya trafik kurallarına riayet ediş şekline müdahale etme gibi hareketler yer alıyor.

Kaynak: https://mashable.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Duygu İzleme Teknolojileri Sektörleri Kökten Değiştirebilir mi?

Sonraki haber

“Beyin İmplantları, 20 Yıl İçinde Eğitim Sistemini Gereksiz Kılabilir”

İlginizi çekebilir

Vertiv Eurovent’in En Yeni Üyesi Oldu

Kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümlerinin önde gelen küresel sağlayıcısı Vertiv (NYSE: VRT), Avrupa İç Mekan İklimi (HVAC), Proses Soğutma ve Gıda Soğuk Zincir Teknolojileri Endüstri Birliği Eurovent’in muhabir üyesi oldu.
Devamını oku