Uber, Helikopterle Taşımacılığa Başlıyor

Bloomberg tarafından yapılan habere göre Uber, New York City’de helikopter taşımacılığı servisi için testlere başlamış durumda.

Uber, 9 Temmuz tarihinden itibaren helikopter çağırma servisini New York City’de faaliyete geçiriyor. Şu an Manhattan ve John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı arasında gerçekleşen testlerin tamamlanmasının ardından başlayacak servis hizmetinden faydalanmak isteyen müşteriler, Uber Copter isimli uygulamayı kullanacaklar. Uber’in hava taşımacılığından sorumlu ismi Eric Allison, helikopter taşımacılık servisinin müşteri başına ortalama 200 – 225 dolara mal olacağını belirtti.

New York City için Manhattan bölgesinden çevre havaalanlarına helikopterle taşımacılık uzun süredir var olan bir iş koluydu. Bu sıralar Blade Urban Air Mobility Inc. adındaki bir girişim firması haftanın altı günü olacak şekilde, Manhattan bölgesinden 3 farklı havalimanına 195 dolar karşılığında helikopterle taşıma hizmeti veriyor.

Şu An için Sadece Platinum ve Diamond Müşterileri

2014’den bu yana Amerika’da gerçekleşmiş en büyük halka arza imza atan Uber, taşımacılık sektöründe pek çok farklı alana yatırım yapıyor. Araç çağırma servisi olarak tanınan Uber, otonom araç, elektrikli bisiklet, scooter kiralama adımlarının ardından şimdi de hava taşımacılık alanına helikopterlerle dahil olacak.

Uber Copter uygulaması faaliyete geçtiğinde başlangıç olarak sadakat sisteminde Platinum ve Diamond seviyelerine erişmiş müşteriler, bu servisten faydalanabilecekler. Uber Copter müşterilerine 5 gün önceden rezervasyon yapma hakkı da tanıyacak. Ortalama 5 yolcu taşıyabilen helikopterler aracılığıyla sağlanacak hava taşımacılığı hizmeti, Uber’in araba servisinde olduğu gibi yaşanan talep doğrultusunda fiyat değişikliğine uğrayacak.

Kaynak: http://fortune.com

Total
13
Shares
Önceki haber

Huawei Denizaltı Kablo İşini Satıyor

Sonraki haber

Babalar Günü’nde Yeni Trend Teknolojik Hediyeler

İlginizi çekebilir

Black Friday’de Milyarlarca Ziyaret

Bu yıl covid-19’un etkisiyle evde kal döneminde tüm alışverişini internet üzerinden yapmaya ve temassız ödemeye alışan Türkiye’de, 2019 yılına göre bu yıl yüzde 70’e varan indirimlerle gerçekleşen Black Friday, e-ticarette patlamaya sebep oldu. Teknotorite’nin e-ticaret devleri ve analizlerini yapan şirketlerden edindiği bilgiye göre; 2020’de Black Friday’de internet sitelerinin ziyaret oranı 3 milyarı aştı. Bazı firmaların cirolarında yüzde 400’ü varan artışlar yaşandı. Bu yılın sürprizi ise sepet ortalamasında erkek tüketicilerin kadınları geçmesi oldu.
Devamını oku