Uber Resmi Olarak Market İhtiyaçları Teslimat İşine Girdi

Araç çağırma servisi, pandeminin de etkisiyle yemek teslimatı ve market ihtiyaçlarını karşılamaya yönelmiş durumda.

Pandemi döneminde araç çağırma hizmeti önemli darbe alan Uber, aynı dönemde yemek teslimatı işi Uber Eats’te yaşanan büyümeye karşılık birkaç gün önce yemek teslimatı servisi PostMates’i 2,6 milyar dolara satın alarak Uber Eats bölümüyle birleştirme kararı almıştı. Uber kanadından bir gelişme de market ihtiyaçları teslimatı alanında yaşandı.

Uber resmi olarak yaptığı duyuru ile yemek sipariş teslimatı işine ek olarak market alışverişi teslimatları işine girdiğini duyurdu. Amerika’da Dallas ve Miami bölgeleri yanı sıra, Latin Amerika ülkeler ve bazı Kanada şehirlerinde faaliyete geçen hizmetle kullanıcılar market alışverişlerini ve teslimatını Uber aracılığıyla gerçekleştirebilecekler.

Servis hizmeti, Uber’in geçtiğimiz Ekim ayında satın aldığı market alışverişleri teslimatında girişimci olarak pazara giren Cornershop ortaklığında geliştirildi. Uber Mart ayından bu yandan dijital market alışverişine olan talebin %197 arttığını belirtirken, pazardaki güçlü rakipleri Amazon Prime Now, FreshDirect ve Instacart karşısında nasıll bir strateji çizeceği merak konusu.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite