Uçan Otomobil PAL-V Pioneer Tanıtıldı

Saatte 320 kilometre hız ile uçabilecek olan PAL-V Pioneer, hem yüksek hızı hem de yüksek fiyatıyla dikkatleri üstüne çekti.

Bilimkurgu eserlerinin vazgeçilmez bir parçası olan uçan arabaların gerçek olacağı zamanlara yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Bu hafta “Miami 2020 and Beyond” isimli etkinlikte tanıtılan PAL-V Pioneer, bize geleceğin nasıl olacağına dair bir ipucu sundu.

Miami’den gerçekleştirilen etkinlik sırasında tanıtılan uçan araba hakkında çeşitli bilgiler edinmenin yanı sıra, aracın prototipini de görmek mümkün oldu. Önümüzdeki aylarda üretimine başlanacak olan aracın zeminde 160 kilometre hıza ulaşabildiği söyleniyor. Uçmaya başladığında ise 320 kilometre hıza kadar çıkabiliyor. 

Aracın baş mühendisi olan Mike Stekelenburg “Sürekli yeni uçan araba modelleri açıklanıyor fakat çok az hem araba olarak kullanıp hem de uçabileceğiniz araçlar üzerinde çalışıyor. Bu kombinasyon kullanıcıya büyük bir özgürlük sunuyor. Kapıdan kapıya seyahat ederek uçma özgürlüğü.” 

Etkinlikte prototip versiyonunu inceleme şansı sunulurken, aracın üretimine yakında başlanacağı duyuruldu. Uçan arabanın fiyatı ise 425.000 Euro olarak belirlenmiş. Bu da yaklaşık 2 milyon 700 bin Türk Lirası ediyor. Şimdiye kadar 70 adet PAL-V Pioneer siparişi aldıkları söylenirken, araçların tesliminin 2021 yılında olacağı belirtildi.

Total
23
Shares
Önceki haber

Amerika’nın Büyük Veri Sağlayıcılarından Birisi Ransomware Saldırısına Uğradı

Sonraki haber

Anlayışlı Kargoyu Bulan E-Ticarette Dünya Devi Olur

İlginizi çekebilir