Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

Ücretsiz Deneme Süreci Sonrasında Üyelikleri İptal Eden Uygulama İngiltere’de Yayında

Daha önce park cezalarına karşı bir algoritma geliştiren İngiliz genç şimdi de abonelikleri otomatik iptal eden uygulamasını yayınladı.

Josh Browder isimli İngiliz genç daha önce Do Not Pay (Ödeme!) isimli uygulamasıyla park cezalarına karşı bir algoritma geliştirmişti. “Free Trial Surfing” uygulaması ise ücretsiz deneme süreci sonrasında paralı üyeliğe dönen uygulamaların iptalini otomatik olarak sağlıyor.

Free Trial Surfing uygulaması herhangi bir şekilde müşterinin bankasına ya da kredi kartı bilgilerine bağlanarak çalışmıyor. Yani uygulama hassas finansal bilgiler olmadan iptal işlemini gerçekleştirebiliyor.

Browder, 1 yıldan fazla süredir hiç kullanmadığı bir spor salonu uygulaması aboneliğine her ay 18 pound ödediğini fark etmesiyle uygulamayı geliştirmeye karar vermiş. Henüz 1,5 ay önce Amerika’da yayınlanan uygulama 10.000 üzerinde kullanıcıya sahip.

Şu an için sadece Apple app store’da bulunan uygulama kullanıcılara sanal bir kredi kartı ve geçici bir isim veriyor. Bu bilgilerle deneme sürecine kayıt olan kullanıcılar böylelikle hem kendi finansal bilgilerini korumuş oluyor hem de deneme süreci sonrasında unutmuş olabilecekleri sürpriz abonelik ücretleriyle karşılaşmıyor. Uygulamanın geliştiricisi Josh Browder bazı platformların bu uygulamayı engellemeye çalıştıklarını da dile getirdi.

Kaynak: BBC

Total
0
Shares
Önceki haber

Volkwagen Araçlara Özel Yazılım Geliştirmek İçin Kolları Sıvadı

Sonraki haber

Mobil Dünyada Ne Kadar Güvendesiniz?

İlginizi çekebilir

Yazılım Devi Micro Focus,Ar-Ge’si Ankara’da Yapılan Çözümlerle Tüm Dünyaya Hizmet Verecek!

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Micro Focus’un müşteri ve iş ortaklarına yönelik en kapsamlı etkinliği olan “Micro Focus Virtual Realize Tour ‘20” ilk kez sanal olarak gerçekleştirdi. 500’ün üzerinde katılımcının izlediği etkinlikte bilişim teknolojileri alanındaki son trendler konuşuldu, farklı sektörlerden şirketler başarı hikayelerini paylaştı. Micro Focus Global CEO’su Stephen Murdoch ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da etkinlikte Micro Focus ve yazılım sektörünün Türkiye’de geldiği noktaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Devamını oku