Ücretsiz Deneme Süreci Sonrasında Üyelikleri İptal Eden Uygulama İngiltere’de Yayında

Daha önce park cezalarına karşı bir algoritma geliştiren İngiliz genç şimdi de abonelikleri otomatik iptal eden uygulamasını yayınladı.

Josh Browder isimli İngiliz genç daha önce Do Not Pay (Ödeme!) isimli uygulamasıyla park cezalarına karşı bir algoritma geliştirmişti. “Free Trial Surfing” uygulaması ise ücretsiz deneme süreci sonrasında paralı üyeliğe dönen uygulamaların iptalini otomatik olarak sağlıyor.

Free Trial Surfing uygulaması herhangi bir şekilde müşterinin bankasına ya da kredi kartı bilgilerine bağlanarak çalışmıyor. Yani uygulama hassas finansal bilgiler olmadan iptal işlemini gerçekleştirebiliyor.

Browder, 1 yıldan fazla süredir hiç kullanmadığı bir spor salonu uygulaması aboneliğine her ay 18 pound ödediğini fark etmesiyle uygulamayı geliştirmeye karar vermiş. Henüz 1,5 ay önce Amerika’da yayınlanan uygulama 10.000 üzerinde kullanıcıya sahip.

Şu an için sadece Apple app store’da bulunan uygulama kullanıcılara sanal bir kredi kartı ve geçici bir isim veriyor. Bu bilgilerle deneme sürecine kayıt olan kullanıcılar böylelikle hem kendi finansal bilgilerini korumuş oluyor hem de deneme süreci sonrasında unutmuş olabilecekleri sürpriz abonelik ücretleriyle karşılaşmıyor. Uygulamanın geliştiricisi Josh Browder bazı platformların bu uygulamayı engellemeye çalıştıklarını da dile getirdi.

Kaynak: BBC

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite