Ücretsiz Deneme Süreci Sonrasında Üyelikleri İptal Eden Uygulama İngiltere’de Yayında

Daha önce park cezalarına karşı bir algoritma geliştiren İngiliz genç şimdi de abonelikleri otomatik iptal eden uygulamasını yayınladı.

Josh Browder isimli İngiliz genç daha önce Do Not Pay (Ödeme!) isimli uygulamasıyla park cezalarına karşı bir algoritma geliştirmişti. “Free Trial Surfing” uygulaması ise ücretsiz deneme süreci sonrasında paralı üyeliğe dönen uygulamaların iptalini otomatik olarak sağlıyor.

Free Trial Surfing uygulaması herhangi bir şekilde müşterinin bankasına ya da kredi kartı bilgilerine bağlanarak çalışmıyor. Yani uygulama hassas finansal bilgiler olmadan iptal işlemini gerçekleştirebiliyor.

Browder, 1 yıldan fazla süredir hiç kullanmadığı bir spor salonu uygulaması aboneliğine her ay 18 pound ödediğini fark etmesiyle uygulamayı geliştirmeye karar vermiş. Henüz 1,5 ay önce Amerika’da yayınlanan uygulama 10.000 üzerinde kullanıcıya sahip.

Şu an için sadece Apple app store’da bulunan uygulama kullanıcılara sanal bir kredi kartı ve geçici bir isim veriyor. Bu bilgilerle deneme sürecine kayıt olan kullanıcılar böylelikle hem kendi finansal bilgilerini korumuş oluyor hem de deneme süreci sonrasında unutmuş olabilecekleri sürpriz abonelik ücretleriyle karşılaşmıyor. Uygulamanın geliştiricisi Josh Browder bazı platformların bu uygulamayı engellemeye çalıştıklarını da dile getirdi.

Kaynak: BBC

Total
0
Shares
Önceki haber

Volkwagen Araçlara Özel Yazılım Geliştirmek İçin Kolları Sıvadı

Sonraki haber

Mobil Dünyada Ne Kadar Güvendesiniz?

İlginizi çekebilir

Okullarda Ders Zili Zaxe 3D Yazıcılar İçin Çalıyor

İlköğretimden üniversiteye kadar eğitimin tüm kademelerinde robotik, teknoloji ve tasarım bölümleri tarafından tercih edilen Zaxe’nin 3D yazıcılarına yönelik ilgi artmaya devam ediyor. Ayrıca Türkiye’nin 2023’te Ay’a yapacağını açıkladığı bilimsel araştırma yolculuğunda kritik parçalar da yine 3D yazıcılarla üretilecek. Zaxe Genel Müdürü Emre Akıncı, eğitim kurumlarının artık 3D eğitimleriyle ön plana çıkmak için çabaladıklarını belirterek, “Bir 3D yazıcı ile 1000 öğrenci yaratıcılığını hayata geçirme fırsatı buluyor. Bizim hedefimiz de bir öğrenciye bir 3D yazıcı düşmesi” dedi. Akıncı, bir tarih bölümü öğrencisinin bir tarihi eseri canlandırmak için 3D yazıcıyı kullandığını belirtirken, aynı zamanda ilköğretim öğrencilerinin de Teknoloji ve Tasarım Dersi’ni teoriden pratiğe dönüştürebilmeleri için 3D yazıcıların vazgeçilmez olduğunu belirtti.
Devamını oku