Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

Unicorn’ların Halka Arzı Tam Gaz Devam Ediyor

Unicorn olan girişimlerin halka arz yarışı tüm hızıyla sürüyor. Uber ve Lyft’in ardından şimdi de Pinterest halka arz edilme aşamasında.

1 milyar dolar değerlemeye ulaşarak unicorn olan girişimlerin halka arz girişimleri tüm hızıyla devam ediyor. Daha önce Uber, Lyft ve Snap’in halka arzı sonrasında, kullanıcılarına çevrimiçi pin tahtaları oluşturma imkanı tanıyan Pinterest ve video konferans servisi Zoom bu yarışa dahil olacak.

Bu uygulamalardan birisi doğrudan kullanıcıya hitap ederek reklam gelirleriyle konumunu koruyor, diğeriyse abonelik üzerinden işini geliştiriyor. Biri geçtiğimiz yıl toplam 756 milyon dolar gelir sağlayarak 63 milyon dolar kayıp yaşarken, diğeri 330 milyon dolarlık satışlarından 8 milyon dolar gelir sağladı.

Beklentiler dahilinde Zoom’un iş tipinin, Pinterest’e oranla halka arz dönemi sonrasında da başarılı olacağı yönünde.

Kaynak: https://espresso.economist.com

Total
0
Shares
Önceki haber

Notre-Dame Katedralinin Yeniden İnşasında Bir Video Oyun Yardımcı Olabilir

Sonraki haber

Uber’e 1 Milyar Dolarlık Yatırım

İlginizi çekebilir

Uzaktan ve Seri Üretimde 3D Yazıcılar Sahneye Çıkıyor

Covid-19’un sanayi üretiminde başlattığı değişimin etkileri sürüyor. Başta çip, yurt dışına bağlı tedarik veya plastik türevleri olmak üzere birçok hammaddeyi bulmakta sıkıntı çeken üreticiler, hem imalatta sorunlar yaşıyor hem de fabrikadaki üretim hatlarının yedek parçalarını bulamıyor. Sorunlara çözüm ise 3D yazıcıdan geliyor. Muadil bir yedek parçayı maliyetinin çok daha altında maliyetlerle üreten 3D yazıcılar ile uzaktan ve seri imalat başladı ve yedek parça sıkıntısı son bulmaya başladı. Zaxe Genel Müdürü Emre Akıncı, 3D yazıcıların sanayi üretiminin yeni gözdesi olduğunu belirterek, “İmalat aşamalarında 3D yazıcının getirdiği üretim maliyet avantajı ve uzaktan çalışma konforu sanayiciyi memnun etti. Eğitim, prototip hazırlama ve hobide olduğu gibi üretimde de 3D yazıcıların ağırlığı artarak devam edecek” dedi.
Devamını oku