UPS, 400 km Mesafe Kat Edebilen Elektrikli Araçlarını Tanıttı

Lojistik devi UPS, şu an için İngiltere’de faaliyet göstermesi planlanan elektrikli araç filosunu tanıttı.

Taşımacılık sektörünün önde gelen markalarından UPS, daha önceki elektrikli araçlarından 4 kat fazla mesafe kat edebilen yeni modelini tanıttı.

REEV olarak adlandırılan hibrit araç bulunduğu konuma göre elektrikli motordan dizel motora geçiş yapabiliyor. Araçların geliştirilmesinde elektrikli araç konusunda uzman olan TEVVA firması katkı sağlarken, İngiliz Düşük Karbon Emisyonlu Araçlar Kurumu da araçların geliştirilmesine maddi destekte bulundu.

Yeni araçların şehir merkezleri dışında olan ve temiz hava sahasına giren alanlarda görev alması hedefleniyor. Temiz hava sahasına giren araç dizel motordan elektrikli motora geçiş yaparak çevrenin korunmasına katkı sağlayacak. Mevcut araçlar ortalama 7,5 tonluk ağırlığı 100 km mesafeye kadar taşıyabiliyordu.

UPS sözcüsü Luke Wake, uzun mesafe kat edebilen yeni elektrikli araçlarının bir dönüm noktası olduğuna değinirken, müşterilerine hizmet ederken artık düşük emisyonlu araçlardan daha fazla yararlanabileceklerini dile getirdi. Öte yandan yeni uzun mesafeli araç modellerinin gelişimine katkı sağlayan TEVVA sözcüsü, Avrupa’daki ticari araçların, taşımacılığın sebep olduğu yüksek karbon emisyonunun %27’sinden sorumlu olduğunu hatırlattı.  Avrupa Birliği tarafından düzenlene yeni yasaya göre bu oranın 2025 yılında %15 gerilemesi, 2030 yılında %30 oranında gerilemesi ve 2050 yılında sıfırlanması hedefleniyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Apple Music, Web Tarayıcısına Geldi!

Sonraki haber

IFA 2019’a Damga Vuran Teknolojiler

İlginizi çekebilir

Yazılım Devi Micro Focus,Ar-Ge’si Ankara’da Yapılan Çözümlerle Tüm Dünyaya Hizmet Verecek!

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Micro Focus’un müşteri ve iş ortaklarına yönelik en kapsamlı etkinliği olan “Micro Focus Virtual Realize Tour ‘20” ilk kez sanal olarak gerçekleştirdi. 500’ün üzerinde katılımcının izlediği etkinlikte bilişim teknolojileri alanındaki son trendler konuşuldu, farklı sektörlerden şirketler başarı hikayelerini paylaştı. Micro Focus Global CEO’su Stephen Murdoch ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da etkinlikte Micro Focus ve yazılım sektörünün Türkiye’de geldiği noktaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Devamını oku