Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

UPS, 400 km Mesafe Kat Edebilen Elektrikli Araçlarını Tanıttı

Lojistik devi UPS, şu an için İngiltere’de faaliyet göstermesi planlanan elektrikli araç filosunu tanıttı.

Taşımacılık sektörünün önde gelen markalarından UPS, daha önceki elektrikli araçlarından 4 kat fazla mesafe kat edebilen yeni modelini tanıttı.

REEV olarak adlandırılan hibrit araç bulunduğu konuma göre elektrikli motordan dizel motora geçiş yapabiliyor. Araçların geliştirilmesinde elektrikli araç konusunda uzman olan TEVVA firması katkı sağlarken, İngiliz Düşük Karbon Emisyonlu Araçlar Kurumu da araçların geliştirilmesine maddi destekte bulundu.

Yeni araçların şehir merkezleri dışında olan ve temiz hava sahasına giren alanlarda görev alması hedefleniyor. Temiz hava sahasına giren araç dizel motordan elektrikli motora geçiş yaparak çevrenin korunmasına katkı sağlayacak. Mevcut araçlar ortalama 7,5 tonluk ağırlığı 100 km mesafeye kadar taşıyabiliyordu.

UPS sözcüsü Luke Wake, uzun mesafe kat edebilen yeni elektrikli araçlarının bir dönüm noktası olduğuna değinirken, müşterilerine hizmet ederken artık düşük emisyonlu araçlardan daha fazla yararlanabileceklerini dile getirdi. Öte yandan yeni uzun mesafeli araç modellerinin gelişimine katkı sağlayan TEVVA sözcüsü, Avrupa’daki ticari araçların, taşımacılığın sebep olduğu yüksek karbon emisyonunun %27’sinden sorumlu olduğunu hatırlattı.  Avrupa Birliği tarafından düzenlene yeni yasaya göre bu oranın 2025 yılında %15 gerilemesi, 2030 yılında %30 oranında gerilemesi ve 2050 yılında sıfırlanması hedefleniyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Apple Music, Web Tarayıcısına Geldi!

Sonraki haber

IFA 2019’a Damga Vuran Teknolojiler

İlginizi çekebilir

Markalar Kalabalığa Değil Etkileşime Odaklanmalı, Çekilişle Gelen Takipçi Anında Gidiyor!

Sosyal medyada özellikle de Instagram’da her gün binlercesi düzenlenen ‘Takip edin, arkadaşınızı etiketleyin ve yorum yapın’ komutuyla yapılan hediye çekilişleri, markaya takipçi kazandırmak yerine, marka algısına zarar veriyor. Binlerce hediyenin verileceği vaat edilen çekilişler konusunda markaları uyaran Influencer Marketing uzmanı Digital Exchange’in CEO’su Emrah Pamuk, “Takipçinin yarısı çekiliş sonrası hemen gidiyor. Bu çekilişler yanlış yapıldığında, markalar zarar görüyor. Doğru olanı Milli Piyango kurallarına uygun, şeffaf ve mutlaka uzman pazarlama ekibinin tasarladığı çekilişi yapmaktır” dedi.
Devamını oku

Evden Çalışmayı Sevdik!

Türkiye’nin en büyük izinli veritabanına sahip online araştırma şirketi DORinsight’ın iş yaşamını mercek altına aldığı araştırması, koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışanların yüzde 80’inin bu modeli desteklediğini ortaya koydu.
Devamını oku

Site Sakinlerinin Talepleri Mobil Uygulama’da

Site ve toplu yaşam alanlarında arıza bildirimi ve diğer talepler, Apsiyon’un mobil uygulaması üzerinden tek dokunuşla yönetime kolaylıkla bildirilebiliyor. Düzeltilmesini istedikleri durumu ister fotoğraflayarak isterlerse sadece not olarak Apsiyon üzerinden yönetimle paylaşan site sakinleri, etkin iş takibiyle süreçleri daha hızlı sonuçlandırıyorlar.
Devamını oku