UPS, 400 km Mesafe Kat Edebilen Elektrikli Araçlarını Tanıttı

Lojistik devi UPS, şu an için İngiltere’de faaliyet göstermesi planlanan elektrikli araç filosunu tanıttı.

Taşımacılık sektörünün önde gelen markalarından UPS, daha önceki elektrikli araçlarından 4 kat fazla mesafe kat edebilen yeni modelini tanıttı.

REEV olarak adlandırılan hibrit araç bulunduğu konuma göre elektrikli motordan dizel motora geçiş yapabiliyor. Araçların geliştirilmesinde elektrikli araç konusunda uzman olan TEVVA firması katkı sağlarken, İngiliz Düşük Karbon Emisyonlu Araçlar Kurumu da araçların geliştirilmesine maddi destekte bulundu.

Yeni araçların şehir merkezleri dışında olan ve temiz hava sahasına giren alanlarda görev alması hedefleniyor. Temiz hava sahasına giren araç dizel motordan elektrikli motora geçiş yaparak çevrenin korunmasına katkı sağlayacak. Mevcut araçlar ortalama 7,5 tonluk ağırlığı 100 km mesafeye kadar taşıyabiliyordu.

UPS sözcüsü Luke Wake, uzun mesafe kat edebilen yeni elektrikli araçlarının bir dönüm noktası olduğuna değinirken, müşterilerine hizmet ederken artık düşük emisyonlu araçlardan daha fazla yararlanabileceklerini dile getirdi. Öte yandan yeni uzun mesafeli araç modellerinin gelişimine katkı sağlayan TEVVA sözcüsü, Avrupa’daki ticari araçların, taşımacılığın sebep olduğu yüksek karbon emisyonunun %27’sinden sorumlu olduğunu hatırlattı.  Avrupa Birliği tarafından düzenlene yeni yasaya göre bu oranın 2025 yılında %15 gerilemesi, 2030 yılında %30 oranında gerilemesi ve 2050 yılında sıfırlanması hedefleniyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Apple Music, Web Tarayıcısına Geldi!

Sonraki haber

IFA 2019’a Damga Vuran Teknolojiler

İlginizi çekebilir

FaturaLab 2023’te 50 Milyar TL’lik İşlem Hacmini Hedefliyor

Farklı finansman çözümleriyle alıcı, satıcı ve finansal kuruluşları tek platformda buluşturan Türkiye’nin lider ticaret finansmanı platformu FaturaLab, 2022 yılını 18 finansal kuruluş ile çalışarak, toplam 20 milyar TL’den fazla işlem hacmi ile tamamladı. FaturaLab CEO’su Emre Aydın, 2023 yılı hedeflerinin yüzde 150 büyüme ile 50 milyar TL olduğunu belirtirken, üye firma sayısını referans yöntemi ile büyütmeye devam edeceklerini, ticaretin her iki tarafında olabilecek ana firma üye sayısını 5 katı arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Aydın, “2023 yılında yeni ürünlerimizle finansal işlemlerin daha rahat yürütülmesi için iş dünyasının yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.
Devamını oku

SIGNANDGO E-Posta İmzalarından Yeni Bir Pazarlama Alanı Yarattı

Bilişim altyapı hizmetlerinden yazılım geliştirme faaliyetlerine kadar uçtan uca çözüm ve ürünler sunan PEAKUP, kurumsal e-posta imza yönetim uygulaması SIGNandGO ile şirketlere pek çok avantajı aynı anda yaşatıyor. SIGNandGO ile tasarlanmış bir imza banner’ı daha profesyonel bir görüntü kazandırıp marka bilinirliğini artırırken; aynı zamanda kampanya, bildiri, reklam, özel gün kutlamaları gibi içeriklerin paylaşılmasına imkân sağlayarak pazarlama faaliyetlerine destek oluyor.
Devamını oku