UPS, Drone’la Teslimat Servisi için Onay Bekliyor

Dünyanın en büyük nakliye firmalarından UPS, drone ile teslimat alanındaki çalışmalarını hızlandırdı.

UPS, drone’la teslimat servisini hizmete geçirmek için kritik bir adım attı. Firma, UPS Flight Forward isimli tamamen drone teslimatına odaklanan bölümünü kurarak Amerikan Federal Havacılık Kurulundan uçuş izni talep etti. UPS şayet uçuş iznini alırsa nüfusun yüksek olduğu yaşam alanları, akşam saatleri ve insan operatörlerin görüş alanı dışında kalan bölgelerde de drone’la teslimat sağlayabilecek.

UPS’in almayı hedeflediği uçuş sertifikasını bu yıl Alphabet’in Wing isimli girişimi Nisan ayında almayı başarmıştı. Uber Eats ve Amazon Air de başvuruda bulunan ve onay bekleyen drone’la teslimat girişimleri arasında yer alıyor.

Dünyanın en büyük nakliye kuruluşlarından birisi olan UPS, drone’la teslimat alanındaki rolünü büyütmek istiyor. Bu hedefte ilerleyen firma 2019 başında Matternet isimli drone girişim firmasıyla ortaklığa giderek tıbbi örneklerin teslimatı için Kuzey Karolina bölgesinde testlere başlamıştı. 2017 yılında kamyonların arkasından drone’la teslimat için bazı testler de gerçekleştiren firma bu konuda beklediği geri dönüşü alamadı.

Kaynak: TechCrunch

Total
1
Shares
Önceki haber

Microsoft’tan OpenAI’a 1 Milyar Dolar Yatırım!

Sonraki haber

4.0’ın Kalbine Yolculuk

İlginizi çekebilir