UPS, Drone’la Teslimat Servisi için Onay Bekliyor

Dünyanın en büyük nakliye firmalarından UPS, drone ile teslimat alanındaki çalışmalarını hızlandırdı.

UPS, drone’la teslimat servisini hizmete geçirmek için kritik bir adım attı. Firma, UPS Flight Forward isimli tamamen drone teslimatına odaklanan bölümünü kurarak Amerikan Federal Havacılık Kurulundan uçuş izni talep etti. UPS şayet uçuş iznini alırsa nüfusun yüksek olduğu yaşam alanları, akşam saatleri ve insan operatörlerin görüş alanı dışında kalan bölgelerde de drone’la teslimat sağlayabilecek.

UPS’in almayı hedeflediği uçuş sertifikasını bu yıl Alphabet’in Wing isimli girişimi Nisan ayında almayı başarmıştı. Uber Eats ve Amazon Air de başvuruda bulunan ve onay bekleyen drone’la teslimat girişimleri arasında yer alıyor.

Dünyanın en büyük nakliye kuruluşlarından birisi olan UPS, drone’la teslimat alanındaki rolünü büyütmek istiyor. Bu hedefte ilerleyen firma 2019 başında Matternet isimli drone girişim firmasıyla ortaklığa giderek tıbbi örneklerin teslimatı için Kuzey Karolina bölgesinde testlere başlamıştı. 2017 yılında kamyonların arkasından drone’la teslimat için bazı testler de gerçekleştiren firma bu konuda beklediği geri dönüşü alamadı.

Kaynak: TechCrunch

Total
1
Shares
Önceki haber

Microsoft’tan OpenAI’a 1 Milyar Dolar Yatırım!

Sonraki haber

4.0’ın Kalbine Yolculuk

İlginizi çekebilir

Uzaktan Eğitime Yeni Formül!

DORinsight tarafından yapılan araştırma, ebeveynlerin uzaktan eğitim sisteminden beklentilerini ortaya koydu. Katılımcıların %78’i uzaktan eğitimde online sınıf ortamında interaktif bir portal tasarımının, %72’siyse ders biter bitmez öğrenmenin değerlendirilebileceği bir sistemin eğitimin verimini artıracağını düşünüyor. Ebeveynler öğretmen eşliğinde online canlı derslerin en iyi model olduğunu düşünüyor. Veliler ayrıca bu derslere oyun entegre edilirse ve AR ve VR teknolojileri online derslerde kullanılabilirse öğrencilerin motivasyonunun artacağını belirtiyor.
Devamını oku