Valve Kurucusu Gabe Newell: “Duyguları Editlemek Mümkün Olacak”

“Beyin – bilgisayar arayüzü ile insanların duyguları düzenlenebilir ve değiştirilebilir olacak.”

Video oyun endüstrisinin lokomotiflerinden Valve’in kurucusu olan Gabe Newell, geleceğin beyin-bilgisayar arayüzü ile şekilleneceğine inanıyor. New Zeland 1 News isimli haber kaynağına verdiği röportajda Newell, “beyin – bilgisayar arayüzü ile insanların duyguları düzenlenebilir ve değiştirilebilir olacak.” dedi.

Beyin – bilgisayar arayüzü teknolojilerinin günlük hayatımızın her noktasında önemli değişikliklere sebep olabileceği gibi, oyunların geleceğine de etki edeceğini öne süren Newell, bu bağlantı ile oyuncuların duyguları tespit edilerek kişiden kişiye değişen oynanış tecrübeleri yaşanacağını belirtiyor.

Half-Life ve Counter-Strike gibi oyunlarıyla tanınan Valve şu sıralar kendi beyin – bilgisayar arayüzü üzerinde çalışıyor. Firmanın beyinden gelen sinyallerle oynanan bir Counter-Strike sürümü  geliştirdiği biliniyor.

Newell röportajında: “Şayet 2022 yılında faaliyet gösteren bir yazılım firmasıysanız ve bu konuda bir test laboratuvarınız halen yoksa, aptalca bir hata yapıyorsunuz demektir.” açıklamasında bulundu ve beyin – bilgisayar arayüzü teknolojilerinin insan zihnini kurcalaması nedeniyle büyük riskleri de beraberinde getirdiğini belirtti.

Kaynak

Total
1
Shares
Önceki haber

SpaceX Tek Fırlatmayla 143 Uydu Göndererek Rekor Kırdı

Sonraki haber

2021’de Güvenlik Teknolojilerine Yön Verecek 5 Trend

İlginizi çekebilir
2019’da CRM kalitesi, yapay zeka ile belirleniyor

2019’da CRM kalitesi, yapay zeka ile belirleniyor

2019 yılında müşteri ilişkileri kalitesinin seviyesi teknolojiyle belirleniyor. İşleri otomatik hale getirip hızlandıran Chatbot’lar, gelen her soruyu anında yanıtlıyor, müşterilere tavsiye verip ödeme alabiliyor. Kendini sürekli olarak geliştiren akıllı botlar, yapay zekayı tüketicilerle buluşturarak, firmaların en büyük yardımcılarından biri haline geliyor.
Devamını oku