Veri Merkeziniz İş Sürekliliğinin Planlanmasına Hazır mı?

Operasyonlarınız doğal afetlere, pandemiye ya da insan kaynaklı kesintilere ne kadar hazır? Birkaç dakikalık kesintinin önemli maddi kayıplara sebep olabildiği günümüzde, akıllı izleme ve yönetim çözümleri iş sürekliliği planlarınıza hayati bir destek sağlıyor.

Herhangi bir organizasyonda, bir iş sürekliliği planına (BCP) sahip olmak, operasyonların devamlılığı için kritik önem taşır. BCP, bir şirkete yönelik olası tehditlere karşı proaktif yaklaşımda bulunmayı ve bir kurtarma sistemi oluşturmayı sağlar. Bu tehditler, felaketler (doğal ya da insan sebepli), terör saldırıları veya benzeri biçimde işin sürekliliğini olumsuz etkileyebilecek türden kesintiler şeklinde olabilir.

Giderek birçok kuruluş için olmazsa olmaz bir unsur haline gelen veri merkezleri, BCP’nizin ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Bildiğimiz gibi, veri merkezinde yaşanan birkaç dakikalık kesintinin maliyeti çok daha ağır olabilir. Herhangi bir kesinti durumunda veri merkezinin görevine devam etmesinin sağlanması şarttır.

BCP, yalnızca depremler veya sel gibi büyük felaketler için planlama yapmak anlamına gelmez. Zarar verici olabilecek ve gerçekleşmesi kuvvetle ihtimal olan daha küçük, yıkıcı olaylar için önlem almada da önemli bir rol üstlenir. Bugün tüm dünyayı etkisi alan Covid-19 pandemisi süresince, personelin uzaktan çalışması da dahil olmak üzere pek çok kuruluşun BCP’lerini zaten etkinleştirdiği görülmektedir.

Uzaktan çalışma, BT yöneticileri ve veri merkezi operatörleri için yeni bir kavram olmasa da, bu özellikle birden çok uç sitenin veya daha küçük bilgisayar odalarına sahip şubelerin yönetilmesinde sıkıntılı olabilir. Vertiv’in sağladığı doğru araç ve çözümler personelinizin güvenliğini sağlarken, iş operasyonlarının sürekliliği için kritik altyapı varlıklarını yöneterek veri merkezi BCP’nizde büyük bir fark yaratabilir.

Vertiv’in akıllı izleme ve yönetim çözümleri ile veri merkezi BCP girişimleri önemli ölçüde desteklenir:

  • Veri merkezi izleme araçlarına güvenli ve kalıcı erişim.
  • Sorunu hızlıca gidermek için bant dışı yönetim ve birincil ağ veya depolama kapalıyken BIOS’un yeniden başlatılması.
  • Uzak sunucu varlıklarının merkezi kontrolü için IP tabanlı KVM ile sunucu yönetimi.
  • Düşük öğrenme eğrisi ve anlaşılması kolay kontrol paneli ile sezgisel yazılım.

Vertiv’in Avocent çözümü, günümüz kuruluşlarının karşılaştığı zorlukları anlıyor ve yıllardır BT personelinin normal iş akışlarında minimum kesintiyle iş yeri dışında çalışmasını sağlamak için çözümler sunuyor. Avocent portföyümüzü incelemenizi ve BCP stratejinizi nasıl destekleyebileceğimiz konusunda bize ulaşmanızı tavsiye ediyorum.

Total
1
Shares
Önceki haber

Totoya Destekli Uçan Araba SkyDrive İlk Test Uçuşunu Gerçekleştirdi

Sonraki haber

Nvidia, RTX 3000 Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu

İlginizi çekebilir

Setrow’un Global Yolculuğu Dubai Ofisi ile Hız Kazandı

Entegre dijital pazarlama alanının lider kuruluşu Setrow, global büyümesini hız kesmeden sürdürüyor. Amsterdam ve Varşova ofislerinin ardından çok uluslu şirketlerin ve zincir oteller ile restoranların yer aldığı Dubai’de yeni ofisini açtı. Burada Türk sermayeli şirketlerin yoğun yatırımları olduğunu hatırlatan Setrow Yönetici Ortağı Turgut Taneli, “Pazardan kendimize önemli bir yer edinebileceğimize inanıyoruz. Bunun da bizzat yerinde bir operasyon yöneterek olabileceği inancındayız. Lokal bir Ar-Ge uygulayarak Dubai’deki şirketlerin dijital yolculuklarında yanında olacağız” dedi.
Devamını oku