Vertiv E&I Engineering Group’u Satın Alıyor

Vertiv’in E&I’yi Satın Alması Portföyünü Önemli Ölçüde Genişletecek, Vertiv İş Koşullarını da Güncelleyecek

Vertiv, bu satın almayla önde gelen bağımsız bir şalter, busbar sistemi ve modüler güç çözümleri sağlayıcısını bünyesine dahil ederek, veri merkezi tekliflerini tamamlıyor. Pazarını 7 milyar dolar genişleterek, orta tek hanelerde büyüyen cazip bir küresel pazara giriş yapıyor. Satın almanın, Vertiv’in organik büyümesine, düzeltilmiş faaliyet marjlarına, nakit akışına ve düzeltilmiş hisse başına kârına (HPS) katkı sağlaması bekleniyor. Vertiv’in ana işinde siparişler ve rezervler artarken tedarik zinciri kesintileri hızlanmıştı, bu satın almayla birlikte Vertiv’de en son piyasa koşullarını yansıtacak şekilde rehber güncellenmesi yapılacak.

Türkiye, İstanbul, Kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümlerinin küresel sağlayıcısı Vertiv Holdings Co (“Vertiv”), yan kuruluşları aracılığıyla E&I Engineering Ireland Limited ve ona bağlı kuruluşları satın almak için kesin bir anlaşmaya vardığını duyurdu. Powerbar Gulf LLC (“E&I”) için yaklaşık 1,8 milyar dolarlık ön ödeme yapılacak ve 2022 yılı kâr hedeflerine ulaşılması durumunda artı 200 milyon dolarlık nakit ödeme gerçekleştirilecek. Ön ödeme 1 milyar 170 milyon dolarlık nakit ödeme ve yaklaşık 630 milyon dolarlık Vertiv adi hisse senedinden oluşacak. Vertiv Yönetim Kurulu tarafından oy birliğiyle onaylanan işlemin, olağan kapanış koşullarına tabi olarak 2021’in dördüncü çeyreğinde kapanması bekleniyor.

1986 yılında Philip O’Doherty tarafından kurulan E&I, elektrik şalt malzemesi ve güç dağıtım sistemlerinin lider bağımsız tedarikçisi konumunda yer alıyor. Şirket, benzersiz kurum içi entegre güç çözümü tasarımlarına ve her bir müşterinin proje ihtiyaçlarına özel sunduğu teknolojiyle sektöre öncülük ediyor.

E&I, yıllık yaklaşık 460 milyon dolarlık (2021 beklenen) satış ve 2 bin 100 çalışanıyla güç dağıtım pazarında uzun bir geçmişe ve 30’u aşkın ülkede birinci sınıf müşteri tabanıyla derin ilişkilere sahip. E&I ürünleri, veri merkezi güç altyapısının kritik bir sistemini temsil ediyor ve 2025 yılına kadar yıllık yüzde 5 büyümesi beklenen yaklaşık 7 milyar dolarlık bir pazarda rekabet ediyor.

Vertiv CEO’su Rob Johnson, “E&I’nin satın alınması, Vertiv’in stratejisinde önemli bir kilometre taşını temsil ediyor ve veri merkezleri ile hayati ve endüstriyel pazarlar için bina içi güç aktarma sistemi teklifleri portföyümüzü tamamlıyor” diyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu birleşim, Vertiv’in büyüme fırsatlarını ve kârlılığını artırırken, Vertiv’in bir müşterinin bütün güç altyapısını tek bir entegre sistem olarak yöneten farklılaştırılmış çözümler sunmasını sağlayacak. E&I’nin son derece yetenekli ekip üyelerini Vertiv ailesine katmak için sabırsızlanıyoruz. Şirketlerimiz, güçlü bir mühendislik mükemmelliği ve yenilikçilik kültürünü ve müşterilerimize farklılaştırılmış ürün ve servislere hizmet etme tutkusunu paylaşıyor.”

Vertiv Yönetim Kurulu Başkanı Dave Cote da “Bu anlaşma, halka açık bir şirket haline gelmesinden bu yana Vertiv tarafından yapılan ilk satın alma anlamına gelse de ekibimiz, tanımlama, değerleme, şirket incelemesi ve entegrasyon planlaması sürecinde satın almayla ilgili en iyi uygulamaları dikkatli bir şekilde takip etti. E&I, Vertiv için eşsiz bir fırsatı temsil ediyor ve Vertiv portföyüne çok iyi uyuyor. Bu iki büyük işletmenin tek bir şirket olarak bir araya gelme potansiyeli beni heyecanlandırıyor” diyor.

E&I’nin kurucusu ve CEO’su Philip O’Doherty de satın almayla ilgili şöyle konuşuyor: “Bu işlem, birbirini tamamlayan iki işletmeyi bir araya getiriyor, E&I çalışanları ve müşterileri için harika sonuçlar ortaya koyacak. Vertiv ekibine katılmaktan ve Vertiv’in küresel erişimi, güçlü kanal varlığı ve kritik dijital altyapılarda mükemmel müşteri konumlandırmasıyla işimizi büyütmeye devam etmekten heyecan duyuyoruz.” 

Ayrıntılı bilgi için: Cloud, IoT, Edge and Data Center News & Insights | Vertiv

Total
0
Shares
Önceki haber

Zyxel’in bulut çözümü Nebula güvenlik kapsamını genişletiyor

Sonraki haber

Nar Tanesi Organizasyonu’ndan uzman mentor kadrosu ile gençlere kariyer desteği

İlginizi çekebilir

Web Optimizer çözümü ‘Google Yakınımdaki Yerler’ Aramasını şirketler için avantaja dönüştürüyor

Salgının küresel etkisiyle Google’ın ‘yakınımdaki yerler’ araması 2021’de yüzde 500’e varan artış kaydetti. Google’ın 2022’de aramalar için özel algoritmalar geliştirdiğini ve yakınımdaki yerler aramasının daha önemli hale geldiğini kaydeden Setrow Yönetici Ortağı Turgut Taneli, “İşletmeler için haritada yer alma, müşteri yorumlarını, mesajlarını karşılama ve yönetme ile ürünleri profilde sergileme noktasında yakınımdaki yerler araması geçmişe göre çok daha önemli bir işleve sahip olacak. Birden fazla alanı aynı anda ve birlikte yönetmek ise ancak Web Optimizer gibi özel ürünlerle sağlanabilecek” dedi.
Devamını oku