Vertiv™ Liebert® RXA ve Liebert® MBX, Edge, Colocation ve Orta Ölçekli Veri Merkezleri için Esnek ve Güvenli Güç Dağıtımı Sağlıyor

Vertiv, Veri Merkezi Operasyonlarını Standartlaştırmak, Basitleştirmek ve Ölçeklendirmek için Yeni Bir Uzaktan Güç Paneli ve Bir Busway (Veri Yolu) Sistemini Tanıttı

Kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümlerinin küresel sağlayıcısı Vertiv (NYSE: VRT), bugün veri merkezi yönetimini ve ölçeklenebilirliği basitleştirmek için iki yeni güç dağıtım sistemini tanıttı. Liebert® RXA uzaktan güç paneli (RPP) endüstrinin en küçük ayak izlerinden birinde yüksek yoğunluklu güç uygulamaları için esnek ve güvenli bir çözümken Liebert® MBX busway sistemi, her boyuttaki veri merkezinde güvenilir havadan elektrik dağıtımına izin vererek ekipman için kullanılabilir alan bırakıyor. Her iki ürün de Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da (EMEA) mevcut.

Birçok veri merkezi geleneksel olarak sunucu raflarına enerji vermek için amaca yönelik elektrik güç dağıtım sistemlerini kullanıyor. Bununla birlikte özel çözümler daha uzun teslim süreleri gerektiriyor ve orjinal ekipman üreticileri (OEMs) tarafından ön sertifikalandırılmalarının yapılmamış olması hizmet verirken sorunlar yaratabiliyor.

Özellikle sunucu odalarına veya ağ dolaplarına esnek bir şekilde yerleştirilebilen, yerden tasarruf sağlayan yeni Liebert RXA gibi standartlaştırılmış bir uzaktan güç paneli (RPP), yüksek yoğunluklu uygulamalar için özel yapım sistemlere karşı kendini kanıtlamış bir alternatif. Önceden oluşturulmuş ve yapılandırılmış, onaylanmış ve test edilmiş Liebert RXA, şube devrelerine bağlandıktan sonra kullanıma hazır elektrik dağıtımı sağlayarak tesisin faaliyete geçmesini, genişlemesini ve daha büyük veri merkezileri ağlarının genel yönetimini basitleştiriyor.


Çözüm, zemin alanını optimize ederken farklı tesis ihtiyaçlarını ve gelecekteki büyümeyi karşılamak için esnek özellikler ve çoklu yapılandırma seçenekleri sunuyor. Ayrıca, bu yeni nesil standartlaştırılmış uzaktan güç panelleri (RPP), yerleşik akıllı izleme yetenekleri sağlıyor ve Vertiv™ Liebert® DPM aracılığıyla akıllı güç izleme ve sistem kontrolü, herhangi bir yük dengesizliğine daha hızlı yanıt verebiliyor, kritik sistemlerin kullanılabilirliğini artırıyor ve değerli sunucu ekipmanına zarar verebilecek ve plansız kesintilere neden olabilecek sorunları önleyebiliyor. Yenilikçi tasarımı sayesinde Liebert RXA, endüstrinin en küçük ayak izlerinden birini sunarken parmak güvenlikli özellikler operatörler için yüksek güvenlik sağlıyor.

Zemin alanı bir seçenek olmadığında, Liebert® MBX busway, soğutma hava akışını en üst düzeye çıkarmanın doğal faydasıyla, her büyüklükteki veri merkezinde güvenilir ve ölçeklenebilir güç dağıtımı sağlayan çok amaçlı bir raf üstü çözümünü temsil ediyor. Bu birinci sınıf busbar sistemi, ihtiyaç duyulan minimum dış destekle geliştirmeleri ve uyarlamayı destekleyen çeşitli kapasite ve bağlantı seçenekleri sunarak, işletmelerin zaman içinde güç dağıtım altyapısını uygun bir maliyetle optimize etmelerine ve uyarlamalarına olanak tanıyor. Çalışırken değiştirilebilir dağıtım kutuları ve uyarlanabilir busbar, geliştirmeler ve düzen değişiklikleri sırasında bile kritik yüklere sürekli güç dağıtımı yaparak esnekliği ve kullanılabilirliği en üst düzeye çıkarıyor. Hafif ve sağlam alüminyum busway şasisi, servis sırasında maksimum güvenliği sağlamak için entegre parmak güvenliği özellikleri ve çığır açan tasarımıyla IP2X sertifikalı ve IEC 61439-2 uyumlu.

Vertiv’in AC Gücü Küresel Teklifi için Kıdemli Direktörü ve EMEA AC Güç İş Lideri Giovanni Zanei, “Veri merkezi alanının birinci sınıf olması, daha fazla cihazın girişi ve daha yüksek yoğunluklara geçişle birlikte, veri merkezi güç altyapısının güvenli, ölçeklenebilir ve hızlı bir şekilde dağıtılması için artan bir baskı var” diyor. Zanei sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu kurulumu kolay sistemler, sürekli değişen talepleri karşılamak için yeterince kompakt ve esnek olan paketlenmiş güç dağıtımı sağlıyor. Sunucu barındırma tedarikçileri ve veri merkezi yöneticileri, Vertiv’in güç dağıtım sistemlerini yerleştirerek, küresel bir üretici tarafından üretilen ve onaylanan yüksek kaliteli ekipman sayesinde sistemin kesintisiz çalışmasını garantiye almaya yardımcı oluyor.”

Liebert RXA and Liebert MBX, Vertiv’in oda bazlı güç dağıtım birimleri (PDUb) ve Geist™ kabin PDU’larını içeren geniş, sektör lideri güç dağıtım portföyüne katılıyor.

Liebert RXA and Liebert MBX arasındaki temel avantajları ve farklılıklar hakkında daha fazla bilgi için Veri Merkeziniz için Doğru Güç Dağıtım Sistemini Nasıl Seçersiniz bilgi grafiğine bakın Veri Merkeziniz için En İyi Güç Dağıtım Birimini Seçme teknik incelemesini okuyun.

Total
0
Shares
Önceki haber

Şirketler, Yenilenebilir Enerji Çağına IFS ile Hazırlanıyor

Sonraki haber

Kissflow’un yetkili distribütörü Redington Türkiye oldu

İlginizi çekebilir

Paynet, Rekabetçi Fintech Sektöründe B2B2C Odaklı Yenilikçi Çözümleriyle Satış Hacmini Büyütüyor!

Fintech sektörü dünyanın ve ülkemizin en hızlı büyüyen ve en rekabetçi sektörleri arasında yer alıyor. Son dönemde tüketici alışkanlıklarındaki değişiklikler nedeniyle elektronik ticarette yaşanan yükseliş, online ödeme çözümlerine ve finansal alandaki inovasyonlara duyulan ihtiyacın artmasına sebep oldu. Bu durum, fintech sektörünü daha dinamik hale getirirken rekabeti de artırdı. Diğer taraftan fintech sektörüne her gün başka bir yeni şirket dahil oluyor.
Devamını oku