Vertiv Sektörün En Geniş Dijital BT Yönetim Platformunu Tanıttı

Vertiv™ Avocent® ADX Ecosystem, BT varlıklarının hızlı, sorunsuz ve yüksek güvenlikli uzaktan yönetimini sağlıyor

Kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümlerinin küresel sağlayıcısı Vertiv (NYSE: VRT), veri merkezinin sürekli değişen gereksinimlerini karşılayan yeni nesil bir BT yönetim platformu olan Vertiv™ Avocent® ADX Ecosystem’i tanıttı. Avocent ADX Ecosystem, günümüzün daha karmaşık, hibrit ağ mimarileri ve uzak iş gücünün taleplerini karşılamak için tasarlanmış bir cihaz ve yazılım yapı taşı olarak dikkat çekiyor. Platform, şu anda Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) genelinde satışa sunuluyor.

Müşterilerin yıllardır güvendiği Avocent temeli ve düşünce liderliği üzerine inşa edilen yeni Avocent ADX Ecosystem, kurumsal, uç, bulut ve ortak yerleşim ortamlarında kullanım için tasarlandı. Platform, gelişmiş mühendislik ve tasarımla, video düzenleme ve diğer yüksek çözünürlüklü akış uygulamalarının gerektirdiği gibi çalışanların verilere hızlı ve sorunsuz bir şekilde erişmesine ve bunları kontrol etmesine izin vererek güvenli ve sağlam bir uzaktan çalışma deneyimini destekliyor. Avocent ADX Ecosystem, piyasadaki en kapsamlı BT cihazları yönetimine sahip tek bir cihazdan en hızlı ve en zengin özelliklere sahip 4K KVM’yi içeriyor.

Avocent ADX Ecosystem, BT cihazlarının uçtan uca hızlı, güvenli ve ölçeklenebilir dağıtımlarını sağlarken, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu açık standartlar, platformlar ve API’lerle ortak bir mimari üzerine kurulu. Avocent ADX Ecosystem, Resfish özellikli cihazlarla iletişimi daha da geliştirmek için Avocent® Core Insight (Avocent® ACI) teknolojisinden yararlanıyor. Bu teknolojiler Avocent ADX’in dağıtılmış ve hibrit mimarilerin uzaktan yönetiminin önündeki en kalıcı engelleri aşmasını sağlarken sistemleri ağ büyümesine uygun ölçeklendiriyor, belirlenmiş kullanıcılar için güvenli erişim sunuyor ve USB-C konektörleri de dahil olmak üzere modern teknolojilere uygun yüksek çözünürlüklü video özellikleri sağlıyor.

IDC Veri Merkezi ve Destek Hizmetleri Program Başkan Yardımcısı Rob Brothers, “Son iki yılda uzaktan çalışma ve sistem yönetimi önemli ölçüde genişlerken Edge’den kurumlara, buluttan sunucu bulundurma merkezlerine müşteriler, sistemlere güvenli bir şekilde erişmenin daha sağlam bir yolunu arıyor” diyor ve ekliyor: “Vertiv, yeni Avocent ADX platformuyla bu ölçeklenebilir ihtiyaçları karşılıyor.”

Vertiv BT Sistemleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Angie McMillen, “Büyüklüğü fark etmeksizin tüm veri merkezleri, AI, IoT, 5G ve diğer veri yoğun teknolojilerin hızla genişleyen kullanımları nedeniyle daha karmaşık hale geliyor. Ayrıca, BT platformları geleneksel veri merkezinin dışında daha fazla yerde bulunuyor ve BT yönetim platformunun bu yeni zorluklarla başa çıkması için gelişmesi ve yeni nesil uygulamalar için daha güvenli, sağlam ve kullanışlı hale gelmesi gerekiyor” diyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor: “Vertiv’in inovasyona ve müşteri zorluklarına odaklanması, sunucular, uzak sensörler ve kesintisiz güç kaynağı sistemleri dahil olmak üzere BT cihazlarının ve altyapısının verimli, hızlı ve sofistike kontrolünü sağlamak için modern ve açık mimarilerden yararlanan Avocent® ADX Ecosysystem’in geliştirilmesine yol açtı.”

The Avocent ADX Ecosystem daha güçlü bir kullanıcı deneyimi için her biri bağımsız olarak ya da birlikte dağıtılabilen birkaç ayrı bileşen içeriyor. Platform, sanal ve fiziksel BT altyapısının güvenli ve verimli yönetimini ve kullanımını sunarken aynı anda 100 veya daha fazla kullanıcı için hem KVM hem seri oturumları yönetiyor. Raf yöneticisi, çeşitli cihazlar için esnek bir şekilde IP konsolidasyonu ve ayrıca ölçeklenebilirliğe giden bir yol sağlıyor, rekabetçi standartlara ve 4K KVM’ye kıyasla uzak 4K KVM, üretkenliği artırıyor ve daha yüksek hızlarda, daha yüksek bant genişliğiyle çalışıyor.

Sistem, sektöre yeni bir standart getirecek verimlilik ve güvenlikle çalışırken özellikle ölçek ve büyümenin ortak zorluklar olduğu uç dağıtımlar için oldukça verimli bir performans ortaya koyuyor.

Avocent® ADX MP1000 Yönetim Platformu: Kurumsal ve uç noktada sanal ve fiziksel BT altyapısının yönetimini, kontrolünü, güvenliğini ve otomasyonunu basitleştiriyor. Hizmet işlemcilerini, sanal makineleri, IP KVM modüllerini ve uzaktan erişim cihazlarını yönetiyor.

Avocent® ADX RM1048P Raf Yöneticisi: Raftaki çeşitli BT cihazlarını bağlıyor, yönetiyor ve Avocent ADX MP1000 ile ya da Avocent ADX MP1000 olmadan dağıtabiliyor. Rafa daha fazla ekipman eklendikçe IP eksikliklerini azaltmak için IP adreslerini birleştiriyor. Raftaki kablo sayısını azaltmak için Ethernet üzerinden güç (PoE) kullanıyor.

Avocent® ADX IPUHD 4K IP KVM Anahtarı: Vertiv™ KVM portföyüne yapılan bu yeni ekleme, tek bir oturumda 100’den fazla kullanıcıyı ve 48 benzersiz hedefi barındırabiliyor, 4K video ve yüksek hızlı performans (Yukarı bağlantıda 20 GB) sağlayarak gerçek zamanlı uzak cihaz ve veri yönetimi sağlıyor. Her anahtar daha kısa kablo uzunluklarına sahip USB-C konektörleriyle donatılmış durumda. Po Eve IP konsolidasyonuyla kablo gereksinimleri önemli ölçüde azalıyor.

Avocent® ADX Ecosystem ve Vertiv’in diğer BT yönetimi çözümleri hakkında daha fazla bilgi için Vertiv.com’u ziyaret edin.

Total
0
Shares
Önceki haber

Facebook’un Kendi Araştırması Ortaya Koydu: Instagram Gençleri Olumsuz Etkiliyor

Sonraki haber

Hibrit Çalışan İşletmeler için Yeni Bulut E-posta Güvenliği Çözümü

İlginizi çekebilir

Call Tracking’de Telefon Karlılık İçin Çalıyor

Tanıtım ve satış için büyük bütçeler ayıran şirketler, çağrı merkezi numaralarını paylaştığı kampanyalarına müşterilerin hangi kanallardan geldiğini tespit edemiyor. Bir sonraki kampanya için ise bütçe yönetimi doğru yapılamıyor. Digital Exchange’in uzmanı olduğu Call Tracking sistemi ise şirketlerin çağrı merkezleri numaralarına müşterilerin hangi çevrim içi ve çevrim dışı kanaldan geldiğini tam olarak tespit ederken, reklam bütçesinin doğru kullanılmasını sağlıyor. Aynı zamanda Call Tracking sistemiyle beraber çağrı merkezlerinin performansı artıyor, şirketlerin yaptığı satış miktarı yükseliyor, doğru reklam doğru müşteri potansiyeline ulaştığı için bütçe yerli yerinde kullanılarak şirketin kaynakları heba olmuyor.
Devamını oku