Video Röportaj: 2020’de yüzde 45 büyüyen Redington Türkiye, 2021’e de Hızlı Girdi

Teknoloji alanında Türkiye’nin en köklü distribütörlerinden Redington Türkiye’nin Genel Müdürü Cem Borhan, Teknotorite’nin röportaj konuğu oldu. Borhan, şirketin gösterdiği büyümenin hız kesmeden süreceğini, yeni teknolojileri de Türkiye’ye getirmeye devam edeceklerini söyledi.

Dijitalleşmenin ele alındığı söyleşide Redington Türkiye Genel Müdürü Cem Borhan, Covid-19’un yarattığı etkilerden söz etti. Salgın ile beraber her alanda dijitalleşme tanımının kullanıldığını anlatan Borhan “Redington Türkiye, hem pandemi de hem de öncesinde git gide daha büyüyen, tüketicilere, son kullanıcılara teknoloji getiren bir şirket oldu. Yüzde 40-45 döviz bazında büyüyen bir yapı içindeyiz. 2021’de benzer büyüme eğrisine devam ediyoruz. Bu yıl da döviz bazında yüzde 25 büyümek için ilerliyoruz. Git gide teknoloji adaptasyonu artıyor ve harcama alışkanlıkları da bu alana doğru kayıyor” dedi.

Birçok sektörle iş yapıyoruz


Salgın döneminde teknolojik yatırımlar teste girdiğini anlatan Borhan “Bu döneme kadar yapılan yatırımların meyvesi alındı. Yatırımlarda eksik olan yönler görüldü ve onların giderilmesi yolunda ilerlendi” bilgisini paylaştı. Redington’un birçok alanda çalıştığını anlatan Cem Borhan “Her zaman teknolojide yatırımlar sürüyor ama bizim tarafta konsantre olduğumuz sektörler var. Kurumsal IT pazarında en öne çıkan sektörlerimiz daha çok finans; telekom, kamu, üretim olarak ön plana çıkıyor. Bu sektörlerin hepsinin kendine özel şartları, istekleri ve sorunları var. Biz de Redington olarak bu sektörlere dönük çözümler ürettik. Mesela bu sektörlerin arkasından sağlık geliyor, ona ilişkin de alışmalarımız sürüyor” dedi.

Yenilikler artarak sürecek


Birçok teknolojiyi Türkiye’ye getirdiklerini anlatan Cem Borhan “Redington olarak hem eskiden beri kullandığımız sistemleri Türkiye’de kullanıcılara sunmak, hem de yeni çözümleri ülkemize getirmek için çalışıyoruz. Güvenlik bugünlerin en önemli konularından birisi. Siber güvenlik noktasına daha çok yatırımlar yapacağız. Türkiye’de olmayan teknolojileri buradaki ekosisteme sokacağız” dedi.

Total
0
Shares
Önceki haber

Acer, 11. Nesil Intel® Core™ Mobile H-Serisi İşlemcili Yeni Predator Triton 300, Predator Helios 300 ve Nitro 5 oyuncu Dizüstü Bilgisayarlarını Duyurdu

Sonraki haber

Trend Micro, Kurumsal E-Posta Güvenliğinin Lideri Oldu

İlginizi çekebilir