Virgin Galactic Uzay Kıyafetlerini Tanıttı

Richard Branson’ın sahibi olduğu Virgin Galactic, Under Armour ile birlikte hazırlanan uzay turistlerinin giyeceği kıyafetleri tanıttı.

Ünlü kıyafet markası Under Armour geçtiğimiz günlerde Virgin Galactic ile birlikte, uzay yolcuları için kıyafetler hazırladığını duyurmuştu. İki şirketin ortak çalışması sonucu “Özel astrontlar için özel olarak üretilmiş” olan koleksiyonun tanıtımı yapıldı. Koleksiyon uzay ceketi, eğitim kıyafeti, ayakkabı ve sınırlı üretim bir ceketten oluşuyor. 

Kıyafetlerin tanıtımı New York Şehri yakınlarındaki bir tesiste gerçekleştirdi. Geliştirilen kıyafetleri giyen dansçı ve akrobatlar, üzerlerinde yeni uzay kıyafetleriyle çeşitli şovlar gerçekleştirdi.  

Firma geliştirilen kıyafetler için doktorlardan, astronot eğitmenlerinden, pilotlardan ve stilistlerden fikirler aldıklarını söylüyor. Her yolcunun kendisine özel hazırlanmış bir kıyafete sahip olacağı, bu kıyafetin üzerinde ulusal bayrağı ve isminin de bulunacağı söyleniyor. 

Belirli spor dallarına özel kıyafetler hazırlamaktansa, performansa odaklı ürünler hazırlamayı tercih eden Under Armour, uzay kıyafetlerinin firmanın özüne sadık kalarak hazırlandığını söylüyor. “Rush adını verdiğimiz teknoloji ile hazırlanan kıyafetler sayesinde giyen kişinin kaslarını koruma altına almak ve gelişimini hızlandırmak mümkün. Ayrıca giyen kişinin vücut ısısını koruyacak şekilde tasarlandı.”  

Virgin Galactic’in uzay araçları 6 uzay turisti ve iki pilottan oluşan yolcuları uzayın sınırına götürecek.  Yaklaşık 110 kilometre yüksekliğe erişecek olan araç, yolcularının yer çekimsiz ortamı yaklaşık 10 dakika boyunca tecrübe etmesini ve dünyayı uzaydan seyretmesini sağlayacak. Gösterilen kıyafetler de yolcular ve kabin ekibi tarafından, aracın içerisinde giyilecek.  

Kıyafetlerin gösterilmesinin ardından yapılan açıklamaya göre Virgin Galactic’in geri kalan test uçuşları da bu kıyafetle gerçekleşecek. 

Total
0
Shares
Önceki haber

Huawei Amerika Yaptırımlarına Rağmen Gelirini Arttırdı

Sonraki haber

HONOR’dan Vodafone Kaçmaz Kırmızı Günleri’ne Özel Fırsatlar

İlginizi çekebilir

İletişimin Geleceği Zoomtopia 2020 Etkinliğinde Değerlendirildi

Uzaktan eğitim ve diğer toplumsal konular için 1,5 milyon doların üzerinde yatırım yapılacak. OnZoom, Zapps, Uçtan uca şifreleme ve çekirdek UC platform geliştirmeleri Zoom’un geleceğinde rol oynayacak.Yuan, “Son derece kaliteli, katma değerli bir sanal etkinlik hazırlamak için sıkı bir şekilde çalıştık. Ayrıca Zoom’un en iyi şekilde hizmet edebilmesi vaadimiz için planlama, hazırlık ve faaliyetlerimiz sürüyor. Bu zorlu zamanlarda öğrendik ki, uzaktan çalışma konsepti ‘çalışıyor’. Gelecek yüz yüze ve sanal iletişimin karışımını sunacak. Bugün, yarın ve gelecekte dünyanın ihtiyaçlarını destekleyecek bir platforma sahibiz” dedi
Devamını oku