Virgin Galactic Uzay Kıyafetlerini Tanıttı

Richard Branson’ın sahibi olduğu Virgin Galactic, Under Armour ile birlikte hazırlanan uzay turistlerinin giyeceği kıyafetleri tanıttı.

Ünlü kıyafet markası Under Armour geçtiğimiz günlerde Virgin Galactic ile birlikte, uzay yolcuları için kıyafetler hazırladığını duyurmuştu. İki şirketin ortak çalışması sonucu “Özel astrontlar için özel olarak üretilmiş” olan koleksiyonun tanıtımı yapıldı. Koleksiyon uzay ceketi, eğitim kıyafeti, ayakkabı ve sınırlı üretim bir ceketten oluşuyor. 

Kıyafetlerin tanıtımı New York Şehri yakınlarındaki bir tesiste gerçekleştirdi. Geliştirilen kıyafetleri giyen dansçı ve akrobatlar, üzerlerinde yeni uzay kıyafetleriyle çeşitli şovlar gerçekleştirdi.  

Firma geliştirilen kıyafetler için doktorlardan, astronot eğitmenlerinden, pilotlardan ve stilistlerden fikirler aldıklarını söylüyor. Her yolcunun kendisine özel hazırlanmış bir kıyafete sahip olacağı, bu kıyafetin üzerinde ulusal bayrağı ve isminin de bulunacağı söyleniyor. 

Belirli spor dallarına özel kıyafetler hazırlamaktansa, performansa odaklı ürünler hazırlamayı tercih eden Under Armour, uzay kıyafetlerinin firmanın özüne sadık kalarak hazırlandığını söylüyor. “Rush adını verdiğimiz teknoloji ile hazırlanan kıyafetler sayesinde giyen kişinin kaslarını koruma altına almak ve gelişimini hızlandırmak mümkün. Ayrıca giyen kişinin vücut ısısını koruyacak şekilde tasarlandı.”  

Virgin Galactic’in uzay araçları 6 uzay turisti ve iki pilottan oluşan yolcuları uzayın sınırına götürecek.  Yaklaşık 110 kilometre yüksekliğe erişecek olan araç, yolcularının yer çekimsiz ortamı yaklaşık 10 dakika boyunca tecrübe etmesini ve dünyayı uzaydan seyretmesini sağlayacak. Gösterilen kıyafetler de yolcular ve kabin ekibi tarafından, aracın içerisinde giyilecek.  

Kıyafetlerin gösterilmesinin ardından yapılan açıklamaya göre Virgin Galactic’in geri kalan test uçuşları da bu kıyafetle gerçekleşecek. 

Total
0
Shares
Önceki haber

Huawei Amerika Yaptırımlarına Rağmen Gelirini Arttırdı

Sonraki haber

HONOR’dan Vodafone Kaçmaz Kırmızı Günleri’ne Özel Fırsatlar

İlginizi çekebilir

Endüstriyel IoT pandemide organizasyonların işini nasıl kolaylaştırdı?

Endüstriyel IoT, pandemi dönemimde hibrit çalışma ve otomasyonun hızlanmasını sağladı. İşletmeler yeni ve daha esnek iş yapma biçimlerini benimseyerek önemli avantajlar elde etti. Tedarik zincirlerinin sorunsuz çalışmasını sağlamak için varlık takibinden çalışan sağlığı ve güvenliğine kadar farklı kullanım senaryolarında kendini ispatlayan endüstriyel IoT cihazları, uzaktan çalışan firmalara verimlilik ve süreklilik katıyor. Türkiye’nin en deneyimli distribütör firması Redington Türkiye, sunduğu ürün ve çözümlerle IIoT pazarının büyümesine önemli katkılar yapıyor.
Devamını oku

ISTOB Etkinlik Anketi Açıklandı: Katılımcıların Yüzde 71’i Uluslararası Geçerli Test Uzmanlığı Sertifikasını Kariyer Hedefi Olarak Belirliyor

International Software Testing Qualifications Board (ISTQB®)’un 2 yılda bir gerçekleştirdiği “Etkinlik Anketi”nin 2019-2020 edisyonu test sektörüne ilişkin çarpıcı veriler içeriyor. 89 ülkeden 2 binin üzerinde katılımcıyla gerçekleştirilen çalışmaya göre katılımcıların yüzde 74’ü akredite eğitimlerin sertifika başarılarına önemli bir katkıda bulunduğunu düşünüyor. Katılımcılar sertifika alma motivasyonlarını da iş sonuçlarına olan önemli katkı olarak açıklıyor.
Devamını oku

Zaxe’nin son teknolojiye sahip 3D yazıcıları global lansmanını Teknofest’te yaptı

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest, yerli teknoloji ürünlerinin geçidine sahne olurken, etkinlikte Zaxe’nin devreye aldığı 3D yazıcılar görücüye çıktı. Zaxe’nin Ar-Ge ekibiyle uzun sürede geliştirdiği yazılım, donanım ve yenilenmiş tasarımları ile xLite+, Z2 ve Z3 modelleri, dünya pazarları ile aynı anda Teknofest’te tanıtıldı.
Devamını oku