Volkswagen, Audi ve Porsche Tesla’nın Şarj Standardına Geçiyor

Volkswagen ayrıca mevcut modeller için NACS adaptör seçeneklerini de araştırıyor.

Volkswagen, elektrikli araçlarda Tesla’nın Kuzey Amerika Şarj Standardını (NACS) benimseyen en son otomobil üreticisi oldu. İştirakleri Audi, Porsche ve Scout Motors da 2025 yılından itibaren Kuzey Amerika’daki elektrikli araçlarında NACS’yi uygulayacak.

VW markaları ayrıca mevcut model sahiplerine Tesla’nın Supercharger ağından yararlanabilmeleri için adaptör sağlamayı da araştırıyor. Kuzey Amerika’da 15.000’den fazla Supercharger istasyonu bulunuyor. VW’nin elektrikli araçları, Electrify America ve Electrify Canada tarafından işletilen 3.800’den fazla DC hızlı şarj istasyonuna ek olarak bu istasyonlarda da şarj edilebilecek.

Çok sayıda otomobil üreticisinin NACS’yi benimsemesiyle Tesla’nın şarj çözümü fiili bir standart haline geliyor. GM, Volvo, Polestar, Mercedes, Honda, BMW, Lucid ve diğerleri önümüzdeki birkaç yıl içinde NACS şarjını destekleme sözü verdi.

Öte yandan ChargePoint, Ekim ayında elektrikli araç şarj ağı genelinde NACS desteğini sunmaya başladı. Electrify America da 2025 yılına kadar istasyonlarında NACS konektörünü sunmayı planlıyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Tüketiciler Kripto Parayı Benimsese De Olası Dolandırıcılıklar Konusunda Hala Endişeli

Sonraki haber

İş Dünyası ‘Bulut’ların Üzerinde

İlginizi çekebilir

Zoom, 2021 Mali Yılı Üçüncü Çeyrek Raporunu Açıkladı

- Üçüncü çeyrek toplam geliri önceki yılın aynı dönemine göre %367 büyüyerek 777,2 milyon dolar oldu - Takip eden 12 ay (TTM) gelirine 100 bin dolardan fazla katkı sağlayan müşteri sayısı önceki yılın aynı dönemine göre %136 arttı - 10’dan fazla çalışana sahip müşteri sayısı 433.700’e çıkarak, önceki yılın aynı dönemine göre %485 artış gösterdi
Devamını oku