Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

Volvo’nun İnsansız Çekicisi İlk Görevini Üstlendi

İnsansız çekici Vera ilk görev yeri İsveç’te konteynerleri havalimanına taşıyacak.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında tanıtılan Volvo’nun elektrikli otonom çekicisi Vera kabinsiz  ve düşük profilli tasarımıyla endüstriyel bölgelerdeki teslimat işini daha verimli olacak şekilde gerçekleştirmeyi hedefliyordu. Vera, İsveç’teki liman terminallerine konteyner teslimatı gerçekleştirmeye başlayarak ilk görevini de üstlenmiş oldu.

Volvo’nun gelecek hedefinde konteyner teslimatlarını tamamen Vera filolarının sağladığı bir sistem var. Vera çekicileri birbirleriyle bulut üzerinden iletişim kurabilecek, trafik akışı bu iletişime göre optimize edilecek ve teslimatta bekleme süreleri en aza indirilecek.

İsveç’in Göteborg kentinde iş başı yapan Vera, lojistik merkezden aldığı konteynerleri dünyanın dört bir yanına dağıtım yapan yakın bir noktadaki havalimanına götürüyor. Bu işlem esnasında otonom çekici saatte 40 km hız ile ilerliyor.

Volvo Trucks Otonom Çözümler Başkan Yardımcısı Mikael Karlsson konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi:

“Düşük gürültü seviyesi ve sıfır egzoz emisyonu üretiyor olmasıyla otonom teslimat lojistik gelecekte önemli bir rol üstleniyor ve hem iş dünyası hem de topluma fayda sağlıyor. Bunu bir başlangıç olarak görüyor ve alanda ilerleme sağlamak istiyoruz.”

Aşağıdaki videoda Vera’nın ilk teslimat sürecini izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki haber

Enerjide Devrim Yapacak 21 Milyar Dolar Değerinde Nükleer Füzyon Reaktörü

Sonraki haber

HONOR 20 Pro Sadece 3 Saniyede 85 Milyon TL Değerinde Sipariş Aldı!

İlginizi çekebilir

Çalışanlarına, İş Ortaklarına ve Paydaşlarına Verdiği Değer Teleperformance Türkiye’ye 2 Ödül Birden Getirdi

Teleperformance Türkiye’nin insana verdiği değer, güçlü kurum kültürü ve tüm paydaşlarıyla yarattığı başarı bu yıl iki önemli ödül getirdi. Kurum kültürü konusunda global bir otorite olan Great Place to Work Enstitüsü’nün “yüksek güven kültürüne sahip, harika iş yeri” kriterlerini sağlayan Teleperformance Türkiye, “Great Place to Work” sertifikası alarak en iyi işverenler arasına girerken, dünyanın önde gelen yönetim danışmanlığı şirketi Kincentric tarafından gerçekleştirilen “Kincentric Best Employers 2021” araştırmasında da “En İyi İşveren” ünvanını aldı.
Devamını oku