Volvo’nun İnsansız Çekicisi İlk Görevini Üstlendi

İnsansız çekici Vera ilk görev yeri İsveç’te konteynerleri havalimanına taşıyacak.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında tanıtılan Volvo’nun elektrikli otonom çekicisi Vera kabinsiz  ve düşük profilli tasarımıyla endüstriyel bölgelerdeki teslimat işini daha verimli olacak şekilde gerçekleştirmeyi hedefliyordu. Vera, İsveç’teki liman terminallerine konteyner teslimatı gerçekleştirmeye başlayarak ilk görevini de üstlenmiş oldu.

Volvo’nun gelecek hedefinde konteyner teslimatlarını tamamen Vera filolarının sağladığı bir sistem var. Vera çekicileri birbirleriyle bulut üzerinden iletişim kurabilecek, trafik akışı bu iletişime göre optimize edilecek ve teslimatta bekleme süreleri en aza indirilecek.

İsveç’in Göteborg kentinde iş başı yapan Vera, lojistik merkezden aldığı konteynerleri dünyanın dört bir yanına dağıtım yapan yakın bir noktadaki havalimanına götürüyor. Bu işlem esnasında otonom çekici saatte 40 km hız ile ilerliyor.

Volvo Trucks Otonom Çözümler Başkan Yardımcısı Mikael Karlsson konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi:

“Düşük gürültü seviyesi ve sıfır egzoz emisyonu üretiyor olmasıyla otonom teslimat lojistik gelecekte önemli bir rol üstleniyor ve hem iş dünyası hem de topluma fayda sağlıyor. Bunu bir başlangıç olarak görüyor ve alanda ilerleme sağlamak istiyoruz.”

Aşağıdaki videoda Vera’nın ilk teslimat sürecini izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki haber

Enerjide Devrim Yapacak 21 Milyar Dolar Değerinde Nükleer Füzyon Reaktörü

Sonraki haber

HONOR 20 Pro Sadece 3 Saniyede 85 Milyon TL Değerinde Sipariş Aldı!

İlginizi çekebilir