WhatsApp Kaybolan Mesajlar Özelliğini Getiriyor

Facebook Messenger ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarında bulunan “kendi kendini silen mesaj” özelliği, Whatsapp’a da geliyor.

WaBetaInfo sitesinin hazırladığı habere göre, WhatsApp, yeni güncellemesi ile birlikte “Kaybolan Mesajlar” özelliğini de getirmeye hazırlanıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik ile gönderilen mesajlar, belirlenen sürenin sonunda otomatik olarak konuşmadan silinecek.  

Kaybolan Mesajlar Özelliği Grup Seçenekleri İçerisinden Seçilebilecek

WhatsApp’ın Beta 2.19.275 sürümü ile birlikte denemeye açılan özellik, gruplar içerisinde kullanılabilecek. Grup seçenekleri içerisinden aktif edilebilen bu özellik sayesinde, mesajları 5 saniye ya da 1 saat gibi süreler içerisinde kendisini silmesi mümkün olacak. Bu özellik ile silinen mesajlar, geride “Mesaj Silindi” uyarısı da bırakmayacak.  

5 Saniye ve 1 Saat İçinde Silinme Seçenekleri Görülüyor

Hala geliştirme aşamasında olan bu özellik, yalnızca bazı beta kullanıcılarında açık durumda. Alfa sürümünden çıkıp, tüm kullanıcılar için ne zaman yayınlanacağı ise henüz belli değil. Şu anda bulunan tüm görseller “Grup Seçenekleri” kısmına ait olsa da özel konuşmalarda da bu özelliğin kullanılabileceği düşünülüyor. 

Kaynak: wabetainfo.com 

Total
1
Shares
Önceki haber

Çağrı Merkezleri Derneği Tarafından Gerçekleştirilen 4. Takım Liderleri Zirvesi’ne Genç Yöneticilerden Yoğun İlgi

Sonraki haber

Siber Güvenlik Firmasının Kullanıcı Bilgileri Ele Geçirildi

İlginizi çekebilir

Çerezsiz gelecekte Google Sandbox yeterli bir çözüm mü?

Düzenleyici onayı bekleyen Google, 2024'ün ikinci yarısında üçüncü taraf çerezleri tamamen kaldırmayı planlıyor. Bu, reklamverenler için belirsizliklerle dolu bir dönemi işaret ediyor. İlk etapta çözüm olarak öne çıkan Google Sandbox'ın henüz niteliği kanıtlanmamış iken, dünyanın önde gelen reklam teknolojileri sağlayıcısı Adform, markaların rekabetin gerisinde kalmaması için onlara destek oluyor.
Devamını oku

FBI iPhone 11 Pro Max Şifresini Kırdı

Apple’ın ABD tarafından yapılan iPhone kilidi açma taleplerine genellikle olumsuz yanıt verdiği bir dönemde, FBI’in en gelişmiş şifreleme sistemine sahip olan iPhone 11 Pro Max’in şifresini kırdığı ortaya çıktı.
Devamını oku