WhatsApp’ın “Herkesten Sil” Özelliği iPhone’da Çalışmıyor!

Kazara gönderilmiş yazı veya dosyaları gönderimden kaldırmaya yardımcı olan WhatsApp özelliği, Android telefonlar ve iPhone’daki tutarsızlıklardan ötürü düzgün çalışmıyor.

Siber güvenlik araştırmacısı Shitesh Sachan tarafından fark edilen tutarsızlık, grup sohbetlerine iPhone aracılığıyla gönderilen medya dosyalarının, WhatsApp özelliğinde “Galerilerime Kaydet” açık olanların cihazlarından silinmediğini gösteriyor.

Yani hatayla gönderilmiş bir mesaja ait görsel WhatsApp üzerinden silinse bile iPhone fotoğraf galerisinde kalıyor. Öte yandan bu özellik Android’lerde olması gerektiği gibi, fotoğraf galerisine kaydediler hatalı gönderime ait görüntüyü siliyor.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan WhatsApp sözcüsü, uygulamanın herhangi bir şekilde medya dosyalarını cihazlardan “tamamen” sildiğine dair garanti vermediğini açıkladı:

“Herkesten Sil özelliği sadece mesajları silme amaçlı geliştirilmiş olup herhangi bir şekilde medya dosyalarının tamamen silinmesi gibi bir garanti söz konusu değil.”

Bu konuda problem teşkil eden ve tutarsızlık gösteren tek mesajlaşma uygulaması WhatsApp değil. Bir başka mesajlaşma uygulaması olan Telegram da benzer şekilde göndericilerin kazara gönderdiği resimleri telefonlarda barındırma hatasını içeriyordu. Ancak yayınlanan güncelleme ile bu hata giderildi. WhatsApp kanadı ise yakın zamanda konuya ilişkin aksiyona geçeceğe benzemiyor.

Kaynak: TheNextWeb

Total
0
Shares
Önceki haber

Vertiv, Hastanelerin Bilişim Altyapısındaki Açıklara Çözümler Buluyor

Sonraki haber

İş Dünyasının Geleceğini Etkileyecek 3 Ana Trend

İlginizi çekebilir