Whole Foods CEO: “Bitkisel Et Sağlıklı Değil”

Tüketiciler arasında popüler hale gelen ve yatırımcıların da büyük ilgisini çeken bitkisel et içerikli ürünler konusunda ünlü perakendeci Whole Foods’dan önemli açıklamalar geldi.

Amerika’nın en büyük organik gıda perakendecisi Whole Food’un CEO’su John Mackey, büyük ilgi gören bitkisel et içerikli ürünler konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Son olarak geçtiğimiz günlerde KFC’nin bitkisel tavuk etli menüsünü satışa sunması ve yoğun rağbet görmesinin ardından konuyla ilgili fikirlerini beyan eden John Mackey, bitkisel et ürünlerinin çevre sağlığı açısından değerli olduğunu ancak insanlar için pek de sağlıklı olmadığına değindi.

Mackey, CNBC’ye verdiği röportajda bir süredir diyetisyen ve beslenme uzmanlarının da dikkat çektiği bitkisel etlerin yoğun işlenmiş içeriklere sahip olduğunu ve bu işlenmiş ürünlerin tüketiminin sağlıklık olamayacağını şu sözlerle dile getirdi: “Sağlık açısından, insanları yemeleri açısından bitkisel ete yönlendirmezdim. Halka açık şekilde yapabileceğim en büyük eleştirim budur.”

İşin dikkat çekici yanı, bitkisel et sektörünün öncülerinden olan Beyond Meat, ürünlerini ilk kez 2013 yılında Whole Foods aracılığıyla müşterilerine ulaştırmıştı. “Amerika’nın en sağlıklı gıda marketi” sloganına sahip olan Whole Foods, , Beyond Meat’in neredeyse tüm bitkisel et ürünlerinin ana satış platformuna dönüşmüş durumda. Ancak bu Whole Foods CEO’sunu dürüst olmaktan alıkoymuyor.

Total
10
Shares
Önceki haber

Netflix’de Yeni Film ve Dizileri Bulmak Kolaylaşacak

Sonraki haber

Yeni Huawei Telefonu, Android İşletim Sistemi Kullanamayacak

İlginizi çekebilir

Tatilde Dijital Detoks Zor!

Türkiye’nin en büyük izinli veritabanına sahip online araştırma şirketi DORinsight tarafından yapılan ‘Tatil yaparken sürdürülen teknolojik alışkanlıklar’ başlıklı araştırmanın sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 97’si cep telefonu olmadan tatil yapamayacağını söyledi.
Devamını oku