Windows 7 Son Güncellemesi Problemli Bir Şekilde Geldi

Microsoft’un geçtiğimiz günlerde yayınlanan son güncellemesi, Windows’un temel özelliklerinden birisini bozarak geldi. Yeni yama ile birlikte duvar kağıdı özelliği çalışmaz duruma geliyor.

Microsoft’un Windows 7 için yayınladığı KB4534310 kod isimli güncelleme, aynı zamanda işletim sistemi için yayınlanacak olan son güncelleme olarak da biliniyor. Hala daha büyük bir kitle tarafından kullanılmaya devam eden Windows 7’nin, yayınlanan son güncelleme ile birlikte en temel özelliklerinden biri olan duvar kağıdı özelliği bozulmuş durumda. 

Son güncellemeyi yükleyen Windows 7 kullanıcıları bilgisayarlarını yeniden başlattıklarında masaüstünde bulunan duvar kağıdının kaybolduğunu fark etti. Masaüstü arka planında duvar kağıdı yerine siyah ekran ile karşılaşan kullanıcılar, sorunun yeni güncelleme yüzünden gerçekleştiğini keşfetti. 

Windows 7 işletim sistemi kullananlar yeni güncelleme ile bozulan duvar kağıdı özelliğini geri getirenler yine internet üzerindeki kullanıcılar oldu . Problemin duvar kağıdının “Genişlet” seçeneği ile kullanılmasından kaynaklandığını söyleyen kullanıcılar, farklı bir format seçilmesi durumunda duvar kağıdının kullanımına devam edilebileceğini söylüyor. Eğer sisteminizde duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız, masaüstü çözünürlüğüne uygun bir duvar kağıdı seçip, “genişlet” dışındaki herhangi bir seçenek ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Windows 7’de duvar kağıdı kullanmak için “genişlet” seçeneği dışında herhangi bir seçeneği tercih etmek gerekiyor.

Microsoft’un kullanıcıları değiştirmeye teşvik etmek için uğraştığı bir işletim sistemine yayınladığı son yamanın, en temel özelliklerden birini bozması ise şirket politikaları hakkında soru işaretleri oluşmasına sebep oldu. 

Problem için geçici çözümler üretildi ise de, yayınlanan son güncellemenin sorunlu olması, kullanıcıların daha yeni Windows modellerine geçmeyi düşünmeleri konusunda bir teşvik olabilir. Bundan böyle sistemin daha fazla güncelleme almayacak olması, ileride bulunabilecek açık ve hatalara karşı savunmasız hale gelmenize sebep olabilir.

Total
1
Shares
Önceki haber

E-ticarete ‘Broşür’ Dopingi

Sonraki haber

Dünyanın En Büyük Radyo Teleskopu FAST Çalışmaya Başladı

İlginizi çekebilir