Xiaomi Üçüncü Çeyrek Raporunu Açıkladı

Hem dünyada hem de ülkemizde fiyat performans ürünleri denildiğinde akla gelen markalarından birisi olan Xiaomi üçüncü çeyrek gelirini açıkladı. Şirketin geliri artış gösterirken, telefon satışlarında ise düşüş var

Xiaomi’nin 2019 üçüncü çeyreğe dair raporları paylaşıldı. Yalnızca akıllı telefonlar ile değil IoT cihazları, akıllı ev sistemleri, televizyonlar ve gibi tüketiciye yönelik ürünleri de bulunan Xiaomi, üçüncü çeyrekte 7.6 milyar dolar gelir açıkladı. 

Xiaomi’nin gelirinde şaşırtan bir kısım ise, telefon satışlarının yıllık bazda düşmüş olması. Açıklanan gelirin 4.59 milyar doları akıllı telefonlardan gelse de, satışların yıllık bazda yüzde 7.8 düşüş gösteriyor. Canalys tarafından yayınlanan rapora göre üçüncü çeyrekte 32,1 milyon akıllı telefon göndermiş.

IoT cihazları ve diğer tüketici elektroniklerinin toplam geliri ise 2.22 milyar dolar ediyor. Bu da geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 44 gibi bir gelir artışı demek. Akıllı televizyon ve dizüstü bilgisayarlarda ise yüzde 36.5 artış ile 824 milyon dolar gelir elde edildi.

Xiaomi geçtiğimiz yılın ilk dokuz ayına oranla yüzde 37.1 artış elde ederek 1.3 milyar dolar net kar elde etmeyi başardı. 

Total
0
Shares
Önceki haber

Amazon Web Services Kuantum Hesaplama Servisi Braket’i Duyurdu

Sonraki haber

2020’de Perakende Sektörünü Etkileyecek 7 Teknoloji Trendi

İlginizi çekebilir