Yeni Nesil Haberleri Artık Sosyal Medyadan Takip Ediyor

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre 16 ile 24 yaş arasındaki insanların TV’de haber izleme ortalaması 2 dakika olarak belirlendi.

İngiliz analiz firması Ofcom tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre yaş ortalaması 65 olan insanlar günde 33 dakikadan fazla süreyle TV’de haber seyrederken, 16 ile 24 yaş arasındaki insanlarda bu oran 2 dakikaya düşüyor.

Genç topluluk yavaş yavaş geleneksel medya tarafından yayımlanan haberleri izlemeyi terk ederken, günlük haberleri sosyal medya ve stream servisleri aracılığıyla takip ediyor. İngiliz yetkililer, Netflix gibi servislerin haber içermediğini göz önünde bulundurarak geleceğin siyasi dünyasında önemli etkilerin gerçekleşebileceğini öngörüyor. Örneğin İngiltere’de siyasi partiler geleneksel olarak BBC’nin akşam 10:00 haberleri aracılığıyla önemli mesajlarını büyük kitlelere ulaştırma alışkanlığına sahip. Yaşanan değişimle gelecekte politikacıların  öneri ve sunumlarını köklü şekilde değiştirebilecekleri söyleniyor.

Ofcom’un araştırması insanların haberler hakkında daha fazla çevrimiçi olarak tartışmaya girmek istediğini de ortaya koyuyor.

İngiltere’de lider haber kaynağı olarak BBC One öne çıkıyor. BBC One toplumun %58 tarafından tercih edilirken, bunu %40’la ITV ve %35’lik oranla Facebook takip ediyor. Araştıra, basılı haber kaynaklarındaki düşüşe de dikkat çekiyor. İngiltere’de yıllık 22 milyon basılı gazete satılırken, 2018 yılına gelindiğinde bu rakam 10,4 milyona düşmüş durumda. Bazı gazete mecraları topluluklarını çevrim içi dünyaya çekmeyi başararak yayın hayatını dijital olarak sürdürüyor.

Total
1
Shares
Önceki haber

Robotik Süreç Otomasyonu: RPA ile Elde Edilen 6 Fayda

Sonraki haber

Honor 9X ve 9X Pro Çin’de Tanıtımını Yaptı

İlginizi çekebilir

Yapay Zeka, Akıllı Şehirlerin Yönetimine Aday

Son dönemin yükselen akımlarından modüler akıllı şehir çözümleri, teknoloji alanındaki inovasyona önemli bir örnek teşkil ediyor. Ekin SPOTTER, trafik yönetiminin yanına, yapay zekâ desteğiyle suçluların ve olası kazaların, park ve şerit ihlallerinin tespiti, hava durumu ve kalite ölçümü, aydınlatma yönetimi, Wi-Fi erişimi ve elektrikli şarj gibi birçok yenilik ekliyor.
Devamını oku
2019’da işini dijitale taşıyacak KOBİ’lere 5 altın tavsiye

2019’da işini dijitale taşıyacak KOBİ’lere 5 altın tavsiye

Hızla gelişen ve girdiği her yerde maliyetleri düşüren yazılım çözümleri, bulut teknolojileriyle birlikte her ölçekten firmanın hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Dijital dönüşüme yatırım yaparak elini teknolojiyle güçlendirmek isteyen KOBİ’ler için özel olarak hazırlanan 5 maddelik yol haritası, 2019 yılında dijital dönüşüm yolculuğuna çıkacak KOBİ’lerin izlemesi gereken adımları onlara basit ama etkili bir şekilde açıklıyor.
Devamını oku