Yeni Statü Sembolü: Apple Card

Apple’ın minimalist tasarımıyla dikkat çeken titanyumdan üretilmiş kredi kartı, iPhone’u tahtından edecek bir statü sembolüne dönüşebilir.

Apple’ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği etkinlikte duyurduğu servis hizmetleri yanı sıra dikkatleri çeken yeniliklerden birisi de sanal ödeme servisi Apple Pay’e bağlı çalışan fiziksel kredi kartı Apple Card oldu.

Apple Card, sanal ödeme sistemi Apple Pay’in geçerli olmadığı yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmış. Titanyumdan imal edilmiş olan Apple Card, diğer kredi kartlarının aksine ön ve arka kısımlarında kart numaraları, geçerlilik tarihi, dijital güvenlik kodu gibi rakamlardan arındırılmış durumda. Bu da beyaz renkli titanyum karta minimalist ve şık bir duruş kazandırmış.

Apple’ın üst kalite, mininalist kredi kartı tasarımına odaklanması yeni bir şey değil. Geçtiğimiz yıllarda kart üreticileri, kartlarında gerçekleştirdikleri tasarım yenilikleriyle genç müşterilerin dikkatini çekmeyi başarmıştı. 2016 yılında Chase Sapphire Reserve’in ürettiği metal kredi kartları büyük ilgi çekmiş, bu trendi Citi, Chase ve Capital One gibi firmalar takip etmişti.

Hatırlatalım; bu Apple markasının aslında ürettiği ilk kredi kartı değil. Firma 1986 yılında, o dönemki logosuyla boy gösteren yine beyaz renkli bir kart piyasaya sunmuştu.

Kaynak: https://www.businessinsider.com

Total
4
Shares
Önceki haber

Airbnb 500 Milyonuncu Misafirine Merhaba Dedi

Sonraki haber

IoT Güvenliğine Bakış Açınızı Değiştirecek 3 Yöntem

İlginizi çekebilir

Papara finansal özgürlüğün önündeki tüm engelleri kaldırıyor

Türkiye’de finansal hizmetleri çağa uygun ürün ve özelliklerle kullanıcılarına sunan Papara, engelleri ortadan kaldırmak için ses getirecek bir çalışmaya imza attı. BlindLook ile yapılan iş birliği sayesinde görme engelli kullanıcılar, Papara’nın sunduğu tüm hizmetlere BlindLook’un ses odaklı teknolojisi ile özgürce, hiç kimsenin eşlik etmesine ihtiyaç duymadan erişebilecek.
Devamını oku