Yeni Statü Sembolü: Apple Card

Apple’ın minimalist tasarımıyla dikkat çeken titanyumdan üretilmiş kredi kartı, iPhone’u tahtından edecek bir statü sembolüne dönüşebilir.

Apple’ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği etkinlikte duyurduğu servis hizmetleri yanı sıra dikkatleri çeken yeniliklerden birisi de sanal ödeme servisi Apple Pay’e bağlı çalışan fiziksel kredi kartı Apple Card oldu.

Apple Card, sanal ödeme sistemi Apple Pay’in geçerli olmadığı yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmış. Titanyumdan imal edilmiş olan Apple Card, diğer kredi kartlarının aksine ön ve arka kısımlarında kart numaraları, geçerlilik tarihi, dijital güvenlik kodu gibi rakamlardan arındırılmış durumda. Bu da beyaz renkli titanyum karta minimalist ve şık bir duruş kazandırmış.

Apple’ın üst kalite, mininalist kredi kartı tasarımına odaklanması yeni bir şey değil. Geçtiğimiz yıllarda kart üreticileri, kartlarında gerçekleştirdikleri tasarım yenilikleriyle genç müşterilerin dikkatini çekmeyi başarmıştı. 2016 yılında Chase Sapphire Reserve’in ürettiği metal kredi kartları büyük ilgi çekmiş, bu trendi Citi, Chase ve Capital One gibi firmalar takip etmişti.

Hatırlatalım; bu Apple markasının aslında ürettiği ilk kredi kartı değil. Firma 1986 yılında, o dönemki logosuyla boy gösteren yine beyaz renkli bir kart piyasaya sunmuştu.

Kaynak: https://www.businessinsider.com

Total
4
Shares
Önceki haber

Airbnb 500 Milyonuncu Misafirine Merhaba Dedi

Sonraki haber

IoT Güvenliğine Bakış Açınızı Değiştirecek 3 Yöntem

İlginizi çekebilir

Yatırım dünyasında Finfree devrimi

Tüm yatırım sürecini tek bir uygulamada çözen Finfree, yatırım uygulamaları arasında kullanım kolaylığıyla zirveye oturdu. Yatırım dünyasında devrim yaratan Finfree’nin Kurucu Ortağı Senih Mete Dal, tam kapsamlı bir mobil yatırım platformu ile özellikle yatırım dünyasından uzak durmayı tercih eden gençlere yatırım yapmanın en kolay, hızlı ve güvenli yolunu sunduklarını söyledi.
Devamını oku

Papara Z kuşağı harcama eğilimlerini açıkladı

Yenilikçi finans hizmetlerini herkese eşit olanaklarla sunan Papara, Z kuşağının da tercihi. 11 milyonu aşkın kullanıcısı olan Papara’nın 5 milyon kullanıcısını Z kuşağı oluşturuyor. Papara CEO’su Ahmed Faruk Karslı’nın Z kuşağının harcama eğilimlerini açıkladığı verilerde ise Gen-Z’nin hızlı işlem, iyi hizmet ve deneyime odaklanması dikkat çekiyor.
Devamını oku

Papara’nın Yeni CEO’su Emre Kenci Oldu!

Türkiye’de finansal hizmetleri herkes için hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli hâle getiren Papara’da üst düzey bir görev değişimi gerçekleşti. 2016 yılından bu yana şirket ortaklarından olan ve CTO olarak görev yapan Emre Kenci, Papara’nın yeni CEO’su oldu.
Devamını oku