Yerli Oyun Girişimi Ace Games, Actera Liderliğinde ve Nfx Katılımı İle 7 Milyon Dolar Yatırım Aldı

İstanbul merkezli oyun girişimi Ace Games, global ölçekte başarılı olacak mobil oyunlar geliştirmek hedefiyle 7 milyon dolar yatırım aldı.

Ace Games, Türkiye odaklı en büyük özel sermaye şirketi Actera liderliğinde, San Francisco merkezli dünyanın en başarılı risk sermayesi fonlarından NfX, mobil oyun sektörünün önemli bireysel yatırımcıları Kristian Segerstrale, Alexis Bonte ve ABD’deki başarılı Türk girişimci Kaan Günay’ın da katılımı ile 7 milyon dolar yatırım aldı.

Ace Games kurucu ortağı ve CEO’su Hakan Baş, yatırımı turu hakkında şunları söyledi: “Yatırım almak bir araç, asıl amaç başarı. Ace Games’de güçlü bir ekip kurduk, yatırım sonrası da ekibimizi güçlendirmeye devam edeceğiz. Aldığımız yatırımla ve ortaklarımızın da destekleriyle katma değerli işler yapacağımıza inanıyoruz. Yatırım ve oyun dünyasının öncü isimlerini Ace Games çatısı altında bir araya getirdiğimiz için çok mutluyuz.

Actera’dan yatırıma ilişkin yapılan açıklamada ise “Ace Games’in başarısının hem ülkemiz ihracatına hem de istihdama fayda sağlayacağına inanıyoruz. Mobil oyun sektöründe Türkiye’nin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için ülkemizin başarılı oyun şirketlerine yatırım yapmaya devam edeceğiz” denildi.

Dünyanın en başarılı oyun şirketleri arasında gösterilen Playtika, ayrica Lyft, Trulia, Doordash ve Poshmark gibi şirketlerin yatırımcıları arasında bulunan NfX, Gigi Levy-Weiss önderliğinde yatırım turuna katıldı. Bu tura ayrıca Playfish kurucu ortaklarından, Supercell’in tohum yatırımcısı ve Superevil Mega Corp CEO’su Kristian Segerstrale, dünyanın önde gelen oyun platformu Stillfront’un kurucu ortaklarından Alexis Bonte ve New York merkezli Firefly’ın kurucu ortağı ve CEO’su Kaan Günay katıldı.

Ortaklık sürecinde Ace Games’in danışmanlığını BASEAK Avukatlık Bürosu, Actera’nın danışmanlığını ise Core Finance, Verdi Avukatlık Ortaklığı ve PricewaterhouseCoopers üstlendi.

Total
0
Shares
Önceki haber

Zoom, 100 Milyon Dolarlık Zoom Apps Fonunu Duyurdu

Sonraki haber

Çağrı Merkezi Sektörünün Genç Yöneticileri ÇMD 6. Takım Liderleri Zirvesi’nde Buluştu

İlginizi çekebilir

INFINIA’nın İletişim Ajansı PİAR İletişim Oldu

Fiziksel ve dijital alanları bir araya getiren yeni teknolojiler, ürünler ve deneyimler tasarlama ve geliştirme konusunda uzmanlaşmış, tasarım ve inovasyonu temeline alarak bu bağlamda interaktif deneyim alanları, ürün ve teknoloji üreten bir firma olan INFINIA yeni dönem iletişim çalışmalarını PiAR İletişim Danışmanlığı’na emanet etti.
Devamını oku

Adform ve OMD Türkiye, Nissan için Birinci Taraf ID’leri Kullanarak Başarılı Bir Kampanyaya İmza Attı

OMD Türkiye, müşterilerinden Nissan için reklam teknolojileri şirketi Adform’un birinci taraf kimlik çözümünü kullanarak Mozilla ve Safari gibi çerezsiz ortamlarda iyileştirilmiş sonuçlar elde edilebileceğini ortaya koyan bir kampanyaya imza attı. Kampanya kapsamında birinci taraf ID’ler kullanılarak Nissan ile ilgilenen bir hedef kitleye reklam gösteri yapıldı.
Devamını oku