YouTube, 5G ve Koronavirüs Komplosuna Dair İçerikleri Baskılayacak

5G teknolojisinin koronavirüs salgınının yayılmasında etkili olduğunun ileri sürülmesi üzerine İngiltere’de bazı 5G direkleri ateşe verilmişti.

YouTube yetkilileri, video paylaşım platformunda yayınlanan ve 5G teknolojisinin koronavirüsle ilişkin olduğunu ileri süren komplo videoların izleyicilere tavsiye edilme oranını azaltacağını açıkladı. YouTube politikası ve kurallarını çiğneyen videoların tamamen kaldırılacağını dile getiren yetkililer, 5G teknolojisinden bahseden fakat koronavirüsüne değinmeyen videoların ise paylaşılmaya devam edeceği ancak bunların önerilmesinde kısıtlamaya gidileceğinin altını çizdi.

Ortaya atılan bir komplo teorisinde 5G teknolojisinin koronavirüs salgınının yayılmasını tetiklediğini iddia etmesi sonrasında İngiltere’de geçtiğimiz hafta yedi 5G yayın direği ateşe verilmişti.

YouTube sözcüsü The Guardian’a yaptığı açıklamada tıbbi tedaviye destek olmak yerine koronavirüsü önlemek için bilimle alakası olmayan asılsız yöntemleri tanıtan videoların yasaklanacağını ve bu konudaki kurallarının son derece açık olduğunu dile getirdi.

Kaynak

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite