Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

YouTube Hack’lemeye Yönelik Videoları Yasakladı

YouTube’un yeni politikası, beyaz şapkalı hacker ve siber güvenlik araştırmacılarının çalışmalarını da zora sokuyor.

Youtube tarafından güncellenen platform kurallarına göre zarar verici ve tehlikeli içerik kategorisine “hackleme ve oltalama saldırıları konusunda öğretici” videolar dahil edildi.

Video paylaşım platformunda siber güvenlik alanında içeriklere ilişkin politikaya dair yetersiz bilgi eksikliği yıllardır sorun olmuştu. Geçtiğimiz yıllarda şayet izleyiciler yeterince raporlama yapar veya moderatörler videonun yayın politikalarına zarar verdiğini fark ederlerse işlem yapılıyordu. Şu anda ise yazılı bir kural mevcut ve bu kuralın nasıl uygulanacağı akıllarda yeni soru işaretlerinin oluşmasına sebep oldu.

Bir güvenlik araştırmacısı ve aynı zamanda eğitimci olan Kody Kinzie, YouTube’da yer alan Null Byte isimli kanalına bir siber saldırı yöntemiyle alakalı uyarıcı bir çalışma yüklemeye çalıştığını ancak platformun yeni kuralları sebebiyle videoyu yayına alamadığını dile getirdi.

Kinzie benzer şekilde yüklediği son 3 videoda da problem yaşadığını ve moderatörlerin kontrolünden geçtikten sonra içeriklerinin yayına alındığını dile getirdi.

Total
0
Shares
Önceki haber

Bitcoin, İsviçre’den Daha Fazla Enerji Tüketiyor!

Sonraki haber

8 Maddede Uçtan Uca Konteyner Güvenliği

İlginizi çekebilir

Yeni Normalde İnsan Kaynaklarının Can Simidi: Passlogic

Pandemi süreci, çalışan giriş-çıkışlarının etkin takibinden, şirket lokasyonlarında yoğunluk ölçümüne kadar pek çok konuda insan kaynakları departmanlarına önemli ek görevler yüklüyor. Sensormatic tarafından geliştirilen Passlogic, ihtiyaca göre tasarlanan modüler yapısıyla ofis, yemekhane ve servis araçlarındaki yoğunluk kontrolünü sağlıyor. Kantin ve yemekhanelerde temassız ödeme imkanıyla bulaş riskini en aza indiriyor. İK departmanlarının en büyük problemlerinden olan raporlamayı otomatik yaparak iş yükünü hafifletiyor.
Devamını oku