YouTube, TikTok’a Rakip Uygulaması Shorts’u Yayına Aldı

TikTok’un Amerika’daki geleceği belirsizliğini koruyadursun, Instagram’ın ardından YouTube da TikTok’un popülaritesinin peşinden pay almanın peşinde.

Son dönemin popüler sosyal medya uygulaması TikTok’un başlattığı akım rakiplerini etkilemeye devam ediyor. Facebook’un başarısız Lasso girişimi sonrasında Instagram’a entegre ettiği Reels özelliğiyle kopyaladığı TikTok, şimdi de YouTube’ın markajında.

Birkaç hafta önce söylenti olarak dolaşan Shorts özelliği hakkında resmi bir açıklama yapan YouTube, “Shorts”u ana uygulamasının bir parçası olarak duyurdu. YouTube’un mobil uygulamasında bir siüredir kısa videolar ön plana çıkarılıyordu. Shorts ise TikTok ve Reels’e benzer video oluşturma araçlarıyla içerikleri bir sonraki seviyeye taşıyacak. Özellik şu an için yalnızca Hindistan’da ve beta olarak kullanıcılara sunuldu.

YouTube Shorts 15 saniye veya daha kısa olabilecek ve birden fazla klip bir araya getirilerek oluşturulabilecek. YouTube videoların zengin bir içeriğe sahip olabilmesi için geniş bir lisanslı müzik kitaplığını kullanıcılarıyla paylaşacak.

Kullanıcıları özelliğe yönlendirme konusunda önemli bir tasarım değişikliğine giden YouTube, uygulamanın gezinme çubunun alt kısmında yeni video yüklemek için belirgin bir düğmeyi öne çıkaracak.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite