YouTube’daki Videoların Yüzde 88’i 1.000’den Az İzleniyor

Analiz firması Pex tarafından yayınlanan rapor YouTube’da videoların izlenme oranlarına dair fikir veriyor.

Los Angeles merkezli analiz firması Pex, YouTube’daki izlenme oranlarından oluşan çalışmasını yayınladı. Rapora göre 2019 yılında YouTube’a yüklenen videoların yalnızca %0,77’si 100 bin izlenme barajını aşabilmiş durumda. Yüklenen videolarınn %88,4’ü ise 1.000 izlenmeye dahi ulaşamamış.

Video paylaşım platformunda müziğin geçtiğimiz yıllara oranla daha önemli bir yere geldiği belirtiliyor. 2019 yılında izlenmelerin %22’si müzik videolarından oluşmuş. Eğlence alanındaki izlenmeler %10, blog videoları %21, oyun videolar %37, film ve animasyonlar %5 ve diğerleri kısmı %19’luk izlenme payıyla YouTube istatistiklerini tamamlıyor.

1 milyar izlenmeyi geçen videoların %83’ü müzik videolarından oluşurken, eğlence alanından videolar %1,5 ve oyun videoları %0,5’lik dilimi kapsıyor. Oyun videolarının yüklenmesinde ise büyük bir artış gözleniyor.

Analistlere göre TikTok ve benzeri video platformları günden güne daha popüler hale gelse de YouTube, video platform olarak liderliğini sürdürmeye devam edecek.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite