Zaxe Z3’e Design Week Turkey’den ‘En İyi 3 Boyutlu Yazıcı Tasarım Ödülü’

Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Birliği tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Design Week Turkey’de, yerli 3D yazıcı şirketi Zaxe’nin yeni ürünü Z3 modeli ‘En İyi 3 Boyutlu Yazıcı Tasarım Ödülü’nü kazandı. Amaçlarının ‘Türk Tipi Ekonomi Modeli’ndeki ihracat hedeflerine ulaşılması yolunda çalışmak olduğunu belirten Zaxe Kurucusu Baki Gezgen, “Salgın sürecinde uzun Ar-Ge çalışmaları sonucu hayata geçirdiğimiz Z3’ün bu önemli ödülü kazanması, global bir marka olma yolculuğumuzda bize itici güç sağlayacak” dedi.

Bu yıl 5’incisi düzenlenen ve yılın en iyi tasarım yapan şirketleriyle ürünlerinin ödüllendirildiği Design Week Turkey 2021’e, Türkiye’nin en önemli 3D yazıcı markası Zaxe önemli bir başarı elde etti. Yazılım, donanım ve tasarımı tamamen Türk mühendis ve Ar-Ge ekibi tarafından hayata geçirilen Zaxe’nin yeni endüstriyel Z3 modeli Design Week Turkey’in ‘En İyi 3 Boyutlu Yazıcı Tasarım’ kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.

İhracatı Artıracak Ürünler Yapmak İstedik

Amaçlarının Türk sanayisini geliştirmek ve hedeflenen ihracat atağında kesintisiz bir şekilde yer almasını sağlamak olduğunu belirten Zaxe Kurucusu Baki Gezgen, “Türk Tipi Ekonomi Modeli, ülkemiz sanayi kuruluşları ve KOBİ’lerinin ihracata odaklanmasını hedefine koyuyor. Biz de bu amaçla üretimi daha hızlı, kaliteli ve daha az maliyetli şekilde gerçekleştiren son teknolojiye sahip yerli üretim yazıcılarımızı geliştirdik. 2021 yılında lansmanını yaptığımız xLite+, Z2 ve Z3 modellerimize çok güvendik. Hepsi yerli mühendis ve Ar-Ge ekibinin çabası sonucu ortaya çıktı. Bu noktada Z3 modelimizin Design Week Turkey’de ‘En iyi 3 Boyutlu Yazıcı Tasarım Ödülü’nü kazanmasından kıvanç duyuyoruz. Bu ödül global marka olma yolculuğumuzda bize itici güç sağlayacak” dedi.

Üstün Özelliklere Sahip 3 Boyutlu Yazıcı

Lansmanı 21 Eylül’de Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji fuarında gerçekleşen Zaxe Z3 yazıcı, kısa süre önce Frankfurt’ta düzenlenen Formnext Fuarı’nın da en çok konuşulan ürünü oldu. Ürünün özellikleri ise şöyle sıralanıyor:

-Yüksek baskı kalitesi

–  Z3 40x30x35cm baskı alanı

– Yenilikçi XY Çekirdek mekanik sistemi

– Geliştirilmiş E3D yeni baskı kafa sistemi

– 7” Yeni Dokunmatik ekran

– Hepa Filtre Sistemi

– Baskılarınızı takip eden kamera sistemi

– 300 dereceye kadar ısınan özel titanyum baskı kafası

– Tüm Endüstriyel 3D baskı filamentleri ile uyumlu

Total
0
Shares
Önceki haber

Dünyaca ünlü yıldızlar Elton John’un yeni albümü için Zoom’da buluştu

Sonraki haber

Conti fidye yazılımı şirketlerin korkulu rüyası olmaya devam ediyor

İlginizi çekebilir