Zoom, 600 Bin Öğrenci İçin Dijital Sınıf Görevi Üstlenecek

Zoom ve Los Angeles Okullar Birliği arasında gerçekleşen anlaşma ile 1300 okul, dijital eğitim için video konferans programından faydalanacak.

Amerika’nın en büyük okul birlikleri arasında yer alan ve bünyesinde 1300 okul, 30 bin eğitmen ve de 600 bin öğrenci barındıran Los Angeles Okullar Birliği (LAUSD), verimli dijital eğitim süreçlerinin gerçekleştirilebilmesi için video konferans uygulaması Zoom ile anlaşmaya vardı.

Anlaşma kapsamında Zoom, eğitmen ve öğrencilerin hiçbir sınırlandırma olmadan dijital sınıflara erişimine imkan tanıyacak. Zoom’un diğer video konferans uygulamalarında olmayan benzersiz yetenekleri sayesinde eğitmenler aynı anda 49 öğrencinin eğitim esnasındaki yanıtları ve tepkilerini ölçebilecekler. Anlaşmada esas hedef yarım milyondan fazla öğrencinin güven içinde ve verimli biçimde eğitim süreçlerini dijital olarak sürdürebilmek. Yetkililer dijital eğitimin okulun yerini tutamayacağını ancak tüm öğrencilerin dijital geleceğine yatırım yapabilmek adına ister okul ister evde en iyi eğitimin sağlanabilmesinden emin olmak istediklerini dile getiriyor.

Kuzey Amerika Zoom Satış Müdürü Mitch Tarica ise yapılan anlaşmaya ilişkin olarak yaptığı yorumda şu sözlere yer verdi:

“Eğitimcilerin çevrimiçi ortamda öğrenme sürecine devam etmesinin zor bir süreç olduğunun bilincindeyiz. Eğitimciler, personel ve öğrencilerin güçlü iletişim kurabilmeleri için güvenli ve esnek araçlar sağlayabilmekten gurur duyuyoruz.”

Yapılan açıklamaya göre Zoom anlaşmasından sadece eğitmenler ve öğrenciler faydalanmayacak. Los Angeles Okullar Birliği de okul yönetim toplantılarını, profesyonel gelişim seminerlerini ve topluluk bilgilendirme gibi büyük çaplı katılımcının dahil olduğu etkinlinleri Zoom’un aynı anda 10 bin kişinin bağlantı sağlayabildiği Zoom Video Webinars aracılığıyla gerçekleştirecek.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite